Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı "Yılın Kareleri" oylamasına katıldı.

Başkan Özbek, RAMS Park'ta gerçekleştirilen oylamada, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içi ile yurt dışında çektiği fotoğrafları inceledi.

"Deprem: Umut" kategorisinde Aytuğ Can Sencar'ın çektiği "Depremin umudu" fotoğrafını seçen Özbek, "Gazze: Kanıt" kategorisinde ise Belal Khaled'in objektifine yansıyan "Haykırış" fotoğrafına oy verdi.

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı, "Çevre-Yaşam" kategorisinde Emin Sansar'ın çektiği "Ata'nın huzurunda" isimli fotoğrafı seçti. Özbek, haber kategorisinde ise oyunu Aytuğ Can Sencar'ın "Türkiye yüzyılı" adlı eserinden yana kullandı.

"ÇOCUKLAR ICARDI SELAMI VERİYOR"

Galatasaray Kulübü Başkanı, Icardi'nin bir jenerasyonun Galatasaraylı olmasını sağladığını belirtti.

Icardi'nin Manchester United ağlarını havalandırdıktan sonra uçarak yaşadığı gol sevincinin çok beğenildiğine değinen Özbek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Icardi gibi bir dünya yıldızının attığı golden sonra yaptığı sevinç, kamuoyunda büyük beğeni aldı. Türkiye'de 6-12 yaş arasında pırıl pırıl yeni bir jenerasyon var. Nereye giderseniz, gidin hangi takımı tutarsa tutsun, çocuklar Icardi selamı veriyor. Benim torunlarım Icardi'nin sevincini taklit etmeye çalışıyor. O kadar beğeniliyor. Bu tip enstantanelerin Galatasaray sevgisini üst seviyeye çıkardığını, hafızalarda yer ettiğini düşünüyorum. Bu da Galatasaray taraftar kitlesinin yukarılara çıkmasını sağlıyor. Bu poz çok önemli. Tüm çocuklar bunu taklit etmeye çalışıyor. Galatasaray camiasının büyümesinde etkenlerden biri. Kenetlenme, birlik olma, kendi değerlerimize sahip çıkma çok önemli ama yıldız futbolcularımız bir jenerasyonun Galatasaray lehine gelişmesini sağlıyor."

"ICARDI'YE SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM"

Dursun Özbek, sakatlığına rağmen fedakarlık yaparak iğneyle oynayan Mauro Icardi'ye sahip çıkılması gerektiğini dile getirdi.

Icardi'nin Türkiye'ye gelen çok önemli bir yıldız olduğunu belirten Özbek, "Icardi çok önemli bir karakter. Duruşu, performansı, kulüp içindeki tavrıyla Galatasaray'a gelmiş önemli futbolculardan bir tanesi. Onun için Icardi'ye hem Türk futbol camiası hem de Galatasaray camiası sahip çıkmalı. Bunlar örnek futbolcular. 6-12 yaş arasındaki çocuklar hangi takımı tutarsa tutsun Icardi'ye hayran. Hem sahadaki hem de saha dışındaki tavrıyla Galatasaray'ın önemli aktörlerinden bir tanesi." değerlendirmesinde bulundu.

"ÖNÜMÜZÜ KESMEYE ÇALIŞANLAR VAR"

Dursun Özbek, 2024 yılında da şampiyonluk hedeflediklerini kaydetti.

Futbolun sahada kalması gerektiğini dile getiren Özbek, "2024'te tek hedefimiz şampiyonluk. Bu manada önümüzü kesmeye çalışanlar var. Bu sadece benim veya yönetim kurulunun kanaati değil. Genel futbol camiasının kanaati bu yönde. Sahadaki yarışı başka bir şekle çevirmek, rekabetin başka bir şekle evrilmesini sağlamak bence son derece yanlış olur. Sahada verilen mücadeleye ihanet olur. Futbol, yeşil sahalarda kaldığı sürece cazibesi var. Yoksa bir emeklilik ikramiyesi olarak görülmemeli." diyerek sözlerini tamamladı.