Galatasaray Spor Kulübü'nün Başkanı Dursun Özbek, geçtiğimiz günlerde gerçekleşen bir voleybol maçının ardından meydana gelen ve Uğur İris ile genç kızına yönelik saldırıyı değerlendirdi.

Sarı-kırmızılıların resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamalara göre, Süper Kupa'nın Şanlıurfa'daki maçına katılan Özbek ve yanındaki heyet, bölge halkının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Özbek, ayrıca Göbeklitepe ve Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ziyaretlerinin yanı sıra, Gümrükhan'da esnafla buluşarak basına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın Kadın Voleybol Takımı'nın maçını izleyen ve maç sonrası genç kızı ile birlikte saldırıya uğrayan kulüp genel kurul üyesi Uğur İris'in durumuna ilişkin konuşan Özbek, yaşananları şu sözlerle aktardı:

"Dünkü saldırı organize bir şey. Voleybol maçından sonra plakaları kapalı, motosikletli insanlar geliyor ve genel kurul üyemiz ile 14 yaşındaki kızını darp ederek pankartları almak istiyor. Hastaneye gittiler, rapor aldılar. Bu olaylar büyümeden savcılarımızın önlem almasını istiyorum. Artık bu seviyenin üzerine çıkılmasın. Bu saldırıyı tertip edenleri ve onları azmettirenleri kınıyorum. Faillerin ortaya çıkarılmasının kaçınılmaz bir şey olduğunu söylüyorum."

"MEMLEKET ZATEN GERGİN, BENZİN DÖKMEYELİM"

Özbek, olayların büyümemesi gerektiğini vurgulayarak, şunları ekledi:

Daha önce de söylemiştim. Gerginlik büyüdükçe bundan fırsat çıkaracak insanlar ortaya çıkacaktır. Buna fırsat verilmemesi lazım. Memleketimiz zaten belli seviyede gerginlik yaşıyor. Bunun üzerine benzin dökmemek lazım. Pazar günü oynayacağımız derbi, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bir simgesi olarak tarihe geçer inşallah. Bu söylemlerle bu derbi zedelenmese çok iyi olurdu. Buradaki Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarının bizi canlı izlemeleri gerekir.

"UMARIM GÜZEL MAÇ OLUR"

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yaklaşmakta olan Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki derbi maçına ilişkin heyecanını dile getirdi.

Özbek, derbinin dünyanın en önemli futbol karşılaşmalarından biri olduğunu vurgulayarak, "Fenerbahçe-Galatasaray derbisi, dünyadaki en önemli derbiler arasında yer alıyor. Bu maçı buradaki insanlara seyrettirelim. Ben, dün geldim ve bizi ne kadar sevdiklerini gördüm. Bu derbinin bu olaylarla anılmamasını, bir bayram şenliği havasında geçmesini umut ediyorum. Umarım güzel bir maç olur." şeklinde konuştu.