Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Kurulu toplantısında konuşma yapan Divan Kurulu Üyesi Reşit Ömer Kükner'in sözlerine tepki gösterdi.

Galatasaray Divan Kurulu nisan ayı olağan toplantısında konuşan Ömer Kükner, "Bir kulüp başkanını, Galatasaray camiası için kullandığı kelimeler nedeniyle dava edeceğimi söylemiştim. Burada adını tekrar kullanmayacağım. Galatasaray Divan Kurulu'nda adının geçme şerefini bahşetmeyeceğim kendisine. O kişiye, tüm hukuki yollarla yakında adalet önünde görüşeceğimizi söylemek istiyorum. Avukatımla konuştum, hukuki yollara başvuracağız" dedi.

Sözlerine devam eden Kükner, "Galatasaray yöneticileri, Galatasaray çalışanları vicdanları rahat olarak, görevlerini yapmış olarak uyurlar. Kimseden uyku konusunda ders alacak hali yoktur Galatasaray yöneticilerinin. Bazı kişilerin müptelası olduğu kuru sulu maddelerin etkisiyle sızıp kalmaz. Galatasaray yöneticileri rahat rahat uyurlar, yastığa başlarını koyarlar." ifadelerini kullandı.

DURSUN ÖZBEK'TEN TEPKİ

Kükner'in konuşmasının ardından söz alan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, şu ifadeleri kullandı:

Bu kürsü serbest bir kürsü. Fakat Galatasaray Spor Kulübü'nün kürsüsü. Bu kürsüden ifade edilen şeyler tüm Galatasaraylıları bağlar. Onun için çok dikkat edilmesi lazım. Özellikle Ömer kardeşim konuşmasının sonunda ifade ettiği cümlelere katılmıyorum. Kendisinden de bu sözleri geri almasını rica ediyorum. Başkan olarak rahatsız oldum konuşmasından.

Öte yandan, Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan da, "Sayın Başkan, kendisi sehven ifade ettiğini söyledi ve tutanaktan çıkartılacak. Tutanaktan çıkartılacak." dedi.

"KUPA 19 MAYIS'TA VERİLSİN"

Galatasaray Divan Kurulu Üyesi Reşit Ömer Kükner, Fenerbahçe'nin sahadan çekilmesiyle Galatasaray'ın 3-0 hükmen kazandığı Süper Kupa'nın töreni hakkında da şu sözleri sarf etti:

3-0'lık galibiyet, resmen tescil edildi. Süper Kupa resmen Galatasaray'ın. Eğer mümkün olursa, teknik olarak bilmiyorum, bu kupayı 19 Mayıs'ta Ali Sami Yen'de alalım, çifte kupayı kaldıralım. Bir taşla iki kuş vuralım. Federasyon ne der bilmiyorum ama 19 Mayıs'ta burada çifte kupayı görmek istiyorum. Kupa taraftarın önünde verilmeli. Urfa'da korkup kaçanların, sahadan çekilmeyi günler önce planlayanların dersini 50 bin taraftar önünde bir kez daha verelim.