Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, toplantıda eski yönetici Taner Aşkın'ın Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur hakkındaki eleştirilerine sert bir yanıt verdi.

Kayınvalidesini kaybeden Erden Timur ile cenaze törenine katılan Dursun Özbek, ardından Divan Kurulu toplantısna katıldı. Söz alan ve kürsüde konuşma yapan Divan Kurulu Üyesi Taner Aşkın, Erden Timur'a stat sponsorluğu konusunda ve transferler konusunda eleştirilerde bulundu.

Dursun Özbek'i gelecek seçimde destekleyeceğini söyleyen Aşkın, "Yönetim kurulunun seçim listesinde yanınıza alacağınız arkadaşlara çok dikkat etmenizi rica ediyorum" dedi.

Timur için "Atanmış, seçilmiş değil" dediği sırada araya giren Başkan Dursun Özbek, tepki gösterdi.

Aşkın ve Özbek arasındaki tartışma sırasında, şu açıklamalar yapıldı:

"Elmacılarla falan bu iş olmuyor, sayın başkanım. Nerede 'elmayla elmayı toplayın' diyen arkadaş. Kendisi elmayla, yer elmasını topluyor. Galatasaray'ın bu hale gelmesinin sebebi bu. Biz kimle yarışıyoruz, ne yapıyoruz, ne ediyoruz? Elimizde bir master plan var mı? Şu oyuncuyu aldık, bu oyuncuyu aldık. Bizim bütçemiz kadar, adamlar bir oyuncuya para veriyorlar. Birtakım şeyleri ciddi olarak irdelemek zorundayız."

"BİZE BAŞKAN ARATMAYIN"

"İki senelik bir dönem geçirdi başkan. Elinden geleni yapmaya çalıştı. Bizler de destek olmaya çalıştık. Ama rica ediyorum, göreve geldiniz, devam etmek zorundasınız. Bize başkan falan aratmayın. Öyle bir şeye de gerek yok."

"YANINIZDAKİLERİ İYİ SEÇİN"

Sizi kerhen de olsa ibra edeceğim. İnanmadığım halde ibra edeceğim. Galatasaray'a başkan seçilmeniz için elimden ne geliyorsa yapacağım. Yönetim kurulunun seçim listesinde yanınıza alacağınız arkadaşlara çok dikkat etmenizi rica ediyorum.

"HALATIN KURU TARAFI BAŞKALARININ ELİNDE"

"Üzülerek söylüyorum, Galatasaray'da meşhur bir şey vardır. Halatı çekenler' diye. Halatı çekenler bizleriz ama ıslak tarafı bizde. Hep kayıyoruz, halatın kuru tarafı başkalarının elinde. Belki siz de şikayetçisiniz bu husustan, mayısa kadar idare edelim diyorsanız saygıyla karşılıyorum."

"Elmacı arkadaş, 35 milyon dolar verdim diyor. Ben hesaplara bakıyorum, böyle bir şey görmüyorum. Bunu siz de söylediniz sayın başkan, arkadaşın o parayı verdiğini söylediniz. Ama bu para nereye verildi, hangi hesapta? Alacaklı mı? Bu adam stadı kiraladı. Kiraladığı zaman ne yaptı bu adam? 'Bir lira fazla veren olursa devrederim' dedi. Niye biliyor musunuz? Orada bakanın imzası eksik. Ve bunu kullandı."

"BU KONUŞMAYI SÜRDÜRMEYİN"

Taşkın'ın bu sözlerinin ardından araya giren Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, "Şu anda bahsettiğiniz kişi, burada değil. Ve kendisi Divan Üyesi olmadığı için... Olmasına da gerek yok, burada olsaydı, oylatarak cevap hakkını kullanırdı. Polemik yaratıcı bu konuşmayı daha fazla sürdürmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum." dedi.

Tekrar söz alan Taşkın, "Sayın Başkan, ikaz için teşekkür ediyorum. Yalnız şöyle bir şey söyleyeyim. Bu her tarafta konuşuluyor. Galatasaray camiası bunları hak etmiyor. Tekrar tekrar söylüyorum. Arkadaş zaten atanmış bir insan. Seçilmiş bir insan değil." şeklinde konuştu.

"AYIP, SAYGILI OLALIM"

Taner Aşkın'ın bu açıklamalarının ardından, Başkan Özbek, "Adam diyorsunuz. Bizi temsil ediyor. Hem kullandığınız ifadelere dikkat edelim hem de bugünün nezaketine kendisine saygı gösterelim. Bildiğini söylüyorsun bir de ya. Allah aşkına Taner abi, lütfen rica ediyorum." şeklinde tepki gösterdi.

Aşkın, Özbek'in tepkisi sonrası şu ifadeleri kullandı:

Yeterli derecede saygılıyız Sayın Başkanım. Her sabrın bir sonu var. Ben de bu halimle buraya geldim, Galatasaray camiasında bilinmeyen bir şey kalsın istemiyorum. Kusura bakmayın. Sizin sözünüzü dinleyeceğim. Ama bu benim içimde ukde. Size yazıyla müracaat ettim, lütfen dönün dedim. Aradan 2 seneye yakın zaman oluyor, hala bana ve arkadaşlarıma bir cevap vermediniz. Ben size bunları gizli sormadım, yazıyla kayıttan geçirdim. Bunların hepsini biliyorsunuz. Başka hiçbir şey söylemeye gerek yok arkadaşlar. Her şey olsun, buradak konuşulmasın.