Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek düzenlenen sponsorluk anlaşmasında gündemdeki konulara değindi. TFF'nin istifa etmesi gerektiğini yineleyen Özbek, bir koalisyona karşı savaştıklarını söyledi.

"TFF BİZİ BU HEDEFLERE GÖTÜREMEZ"

"Yeni seçilmiş bir TFF'nin desteklenmesini söyledim. Onların arkasında duruk ama son zamanlardaki hızlı gelişmeler, olaylar öyle bir seviyeye geldi ki, bu TFF'nin bundan sonraki dönemde Türk sporuna fayda getiremeyeceği kanaatine ulaştık. Avrupa'da ve Dünya'da hedeflerimiz var. Galatasaray'ın rakip kulüplerin ve Türk futbolunun hedefleri var. TFF, bizi bu hedeflere götüremez. O yüzden yapılması gereken taze kuvvet, yenilenme, yeniden yapılanma... Türk sporuna daha kıymetli hizmetler verecek yönetim gelmesi. Bunun da arkasındayız."

"GALATASARAY BİR KOALİSYONA KARŞI SAVAŞIYOR"

"Galatasaray, birçok cephede savaşıyor. Bir koalisyona karşı savaşıyoruz, yarışmayı sürdürüyoruz. Bunun mevcudiyetini herkes biliyor, isim açıklamaya gerek yok. Camiamın bunu görmesini istiyorum. Aynı ağabeylerimizin Çanakkale'de, Kafkaslar'da şehit düştükleri dönem gibi. Bir koalisyona karşı mücadele veriyoruz."

ICARDI KONUSU

"Icardi olayında tartışılması gereken husus şu; düşünün ki biz akşam saatlerinde bir maça çıkacağız. Taktik çalışmalar Icardi tedbirsiz sevk edildiği için onunla yapılıyor ve otobüse biniliyor. Otobüste Icardi'nin 1 maç ceza aldığını öğreniyorsunuz. Böyle bir şey olabilir mi? Elbette ki cezayı haksız buluyoruz. Geçmişte sadece para cezası verilirken Icardi'ye men cezası verdiler."

MEHMET BÜYÜKEKŞİ'NİN İHRACI

"Tüzüğümüz gereği yönetim kurulu bu tip talepleri disiplin kuruluna iletmek zorundadır. Kararı disiplin kurulu verecektir."

"BU SÖZLERİMİ GOOGLE'DA ARAYIN"

"Hacivat ile Karagöz gibi oyun sergileniyor. Perdeye her gün birisi çıkıyor, gerçek dışı konularla ilgili Galatasaray'a bir şey söylüyorlar, söylüyorlar ve aşağıya iniyorlar. Biz de benzer şeyleri söyleriz. Ancak tuzağa düşmemek lazım. Rakip takımın söylemleri, başkanları proje... Bu sözlerimi sürdürüyorum. Cinayet mahalline önce katil gelir. Google'a girin, bu sözlerime bakın. Google'da ananası, teşvik, şike, halı sahada dostluk maçları yazın, bakın karşınıza ne çıkıyor! Bunlar yokmuş gibi, sanki ben yapmışım gibi adamlar çıkıp Karagöz ile Hacivat gibi bir şeyler söylüyor. Onlara bir ağabey tavsiyesi, boşuna uğraşmayın, içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez. Bunu kafanıza yazın."

"VAR'I YÖNETEN İSİMLERDE TEREDDÜTLER VAR"

"VAR bunda büyük ölçüde başarılı oldu. Ancak hala uygulamalarda, VAR'ı yöneten kişilerde tereddütler var. Sadece büyük kulüplerin maçlarında değil, diğerlerinin maçlarındaki pozisyonlarda büyük hatalar olduğu kanaatindeyim. Kişisel bazı davranış biçimleri çerçevesinde VAR'ın faydasının ortadan kaldırıldığını düşünüyorum. Biz, artık yönetimsel açıdan bir yenilenmeyi düşünmeliyiz. Bu spekülasyonlar, tartışmalar öyle bir seviyeye geldi ki hiçbir kulüp ne uygulamadan ne de hakem tayininden memnun. Bu tartışmaların daha büyük boyuta gelmesinin engellenmesi lazım."    

"AKLINIZI BAŞINIZA ALIN"

"Bizim için en önemli şey ülkemizin mutluluğu ve birliği. Rakiplerimize çağrı yapıyorum, saha içinde kalalım. Sürekli kaşıyarak bizi çekme çabanız kötü. Bunun sonuçları kötü olur. Google'da tarayın bakın! Toplumu gerecek şeyleri sürekli gündeme getiriyorlar. Bir defa daha söylüyorum, bu ateş üfleyerek sönmez. Herkes aklını başına alsın."

"KASIMPAŞA MAÇININ GÜNDEMİNİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR"

"Galatasaray'ın bütün yaptıklarıyla Galatasaraylılardan çok Fenerbahçe yönetim kurulu ilgileniyor. Gerek trol hesaplarından gerek kendi sosyal medya hesaplarından bunu gündeme getirmelerinin tek sebebi Kasımpaşa maçının gündeminin değiştirilmeye çalışılması.

Ne alakası var 97'deki şampiyonluğun? O zaman kronolojik olarak her şeyi ortaya dökelim bakalım neler ortaya çıkıyor. Galatasaray her zaman olduğu gibi en başarılı kulüp çıkacaktır. Herkesin kendi önüne bakması lazım."

YAYIN İHALESİ

"Naklen yayın gelirleri maalesef çok alt seviyede kaldı. 500 milyon dolarla yapılan anlaşma bugün 80 milyon dolar seviyesine kadar inmişti. Yeni yayın ihalesinde de rakamlar çok yüksek değil. Dolayısıyla sizin faaliyet dışında da bazı gelirlere ihtiyacınız var. Galatasaray bu konuda büyük başarı elde etmiştir."