Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen pilav gününde açıklamalarda bulundu. Özbek, Fenerbahçe kongresi ile sözlerine başlayarak, "Kongrelerini izledik! Küfür, kafir, saldırma... Nasıl bir kongre olduğunu gördük! İki başkan adayı var, biri terk ediyor, öteki tek başına konuşuyor. Bunu Türk kamuoyu yorumlamalı..." ifadelerini kullandı.

"TAMAMEN KAYIKÇI KAVGASI"

Dün akşam Aziz Yıldırım ile Ali Koç'un TV kanalındaki canlı yayın programı hakkında da yorum yapan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, "Akşam iki başkan televizyon kanalında buluştular. İki spor adamı buluşuyor diye insanlar izledi. Tamamen kayıkçı kavgası! Futbolla, sporla ilgili olmayan tartışmalar! Türk sporuna hiçbir faydası olmayan yayın oldu. Yayın zaten zamanında bitmedi, kesildi diye düşünüyorum. Onlara tavsiyem Türk spor tarihini öğrensinler, gelip açtığımız sergiyi gezsinler. Türkiye'nin en büyük spor kulübü kimmiş, öğrenmiş olurlar..." dedi.

ALİ KOÇ'A 'ZENGİN YALI ÇOCUĞU' VE 'DİKKAT ETSİN' SÖZLERİ!

Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında; "Zengin yalı çocuğunun söyledikleri dikkatimi çekti! Çok dikkat etsin! Galatasaray Başkanı'nın adını ağzına alırken, iki kez düşünsün! Bu tribünlere insanları toplayım, ligden çekilme konuşup, geri vites yapıp... Salla babam salla! Biraz dikkat etsin..." dedi.

Aziz Yıldırım için ise; "Aziz Bey ikili, mikili bir şey söyledi ama kendisi destede yok!" sözlerini sarf etti.

Türkiye Bankalar Birliğinden çıkmanın altyapısını hazırladıklarını anlatan Özbek, kendisinin 6 yıl önce Türkiye Bankalar Birliğinden çıkmayı gündeme getirdiğini belirterek, "Bazı arkadaşlar yeni idrak ediyor. Bu da Galatasaray'ın bakışını gösteriyor." dedi.

Özbek, "Jose Mourinho, 'Rafa Silva Galatasaray'a yakın.' dedi. Sizin yorumunuz nedir?" sorusuna, "Transfer çalışmalarımız devam ediyor, zaten çok önceden başladık. En kısa sürede bitirmeyi planlıyoruz. Kamp dönemine yetiştirmek için büyük gayret gösteriyoruz." yanıtını verdi.