Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yeniden başkan seçilmesinin ardından Anıtkabir'i ziyaret etti. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Özbek, transfer süreci ve Fenerbahçe-Jose Mourinho birlikteliği ile ilgili de konuştu.

Anıtkabir ziyaretiyle ilgili olarak duygularını paylaşan Özbek, "Her zaman yaptığımız gibi seçimlerden sonra yönetim kurulu olarak ilk işimiz, Atatürkümüzü ziyaret etmek ve ona bağlılığımızı, onun aydınlattığı yolda, kurduğu Cumhuriyet'te yürüyeceğimizi ifade ederek hatıra defterini imzaladık." dedi.

Gelecek sezona dair planlarıyla ilgili konuşan Özbek, şu ifadeleri kullandı:

Galatasaray Spor Kulübü olarak Cumhuriyet'in 100. yılında 100. yıl kupasını kazandık, ikinci yüzyıla başlarken de 101. yıl kupasını da kazandık. Galatasaray'ın bundan sonraki faaliyetleri bildiğiniz gibi Ali Sami Yen Bey'in ifade ettiği gibi Avrupalı takımları yenmek misyonumuz var. Onun için hazırlanıyoruz. Tüm Galatasaraylılar'a selam gönderiyorum, onların şehirleri sarı kırmızı bayraklarla donatmasını istiyorum. Yeni sezonun da Türkiye'deki tüm kulüpler için güzel olsun. Şimdi hazırlık olsun. Bir müddet sonra ligler başlayacak. Türk futbolunu bir kademe daha yukarıya taşımak için gereken tedbirler alınmış olarak güzel bir sezon geçirmeyi diliyorum inşallah.

"TRANSFERE HAZIRIZ"

Gelecek sezonun transfer süreci ve Şampiyonlar Ligi'ndeki hedefleriyle ilgili önemli açıklamalar yapan Özbek, "Şampiyonlar Ligi'nde play-off oynayacağız, onun hazırlıkları çok önceden yapılıyordu. Maalesef yarış iki takım içerisinde geçti. Çok önceden Şampiyonlar Ligi'ne gidecek takımlar belliydi. Onun için de hazırlıklarımız çok önceden başlamıştı. Şu anda transfer başlayacak, biz hazırız. İnşallah taraftarımızı mutlu edecek bir takım kurmak için çalışıyoruz. Lig de önemli. Ana hedefimiz Avrupa'da başarıyı yakalamak. İnşallah onun için gayret gösteriyoruz. Kimse merak etmesin biz hazırız." ifadelerini kullandı.

JOSE MOURINHO YORUMU

Son olarak Fenerbahçe'nin teknik direktör Jose Mourinho ile anlaşması konusunda görüşlerini açıklayan Özbek, şu ifadeleri sarf etti:

Vallahi değerlendirmesini siz yapacaksınız. Jose Mourinho, çok önemlisi birisi. Demek ki geçtiğimiz sezonda Galatasaray'ın yarattığı etki, bayağı endişelendirmiş diğer takımları. Onun için yüksek maliyetli, bu sene daha sıkı çalışıyorlar, öyle gözüküyor. Hiç fark etmez. Galatasaray, Galatasaray'dır. Her zaman kazanan takımdır. Özellikle mayıslara gelince, artık herkes mayısın kimin olduğunu biliyor. Bundan sonra da öyle olacaktır."