A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncularından Ebrar Karakurt ve kaptan Eda Erdem, 13 saatlik Amerika yolculuğu için ‘özel uçak’ tahsis etmek yerine ekonomi uçmaları yüzünden Türk Hava Yolları’na tepki gösterdi.

Geçtiğimiz aylarda Avrupa Şampiyona olan A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları tarifeli uçakla yurda dönerken milli futbol takımının Ermenistan maçına özel uçakla gitmesi de tartışma yaratmıştı. 

Milletler Ligi maçları nedeniyle seyahat eden A Milli Kadın Voleybol takımımızda yine uçak krizi yaşandı. 13 saatlik ABD uçuşuna tarifeli uçakla ve ekonomi sınıfında uçan oyunculardan Ebrar Karakurt yaşananlara sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Karakurt, “Başka takımlar için özel uçak tahsis etmeye devam, bize gelince ekonomi” diyen Ebrar, Türk Hava Yolları’na tepki gösterdi.

EDA ERDEM: TAKIM ARKADAŞLARIMIZI BULUNUZ

Kaptan Eda Erdem ise, "13 saatlik ABD uçuşu başlasın. Fotoğraftaki takım arkadaşlarımızı bulunuz" yazarak THY'yi etiketledi. Milli takım oyuncularının karışık düzende koltuklara oturduğu görüldü.

"KENDİ İMKANLARIMIZLA DAHİ..."

Simge Aköz, "Kendi imkanlarımızla dahi, daha konforlu bir uçuş imkanı tanımadığınız için teşekkürler THY" ifadelerini kullandı.

"EN AZINDAN KORİDOR AYIRMIŞSINIZ"


Zehra Güneş ise, "Teşekkürler THY en azından koridor ayırmışsınız" paylaşımında bulundu.

"GEÇMİŞLER OLSUN"

Hande Baladin de, "Geçmişler olsun" sözleriyle THY'ye tepki gösterdi.

 

İlkin Aydın, "THY sen yeter ki iste ben kankamı da taşırım" dedi.

Aslı Kalaç, "13 saatlik uçuşumuz başlıyor" ifadelerini kullandı.

Derya Cebecioğlu, "Yanımın boş olmasının mutluluğunu yaşıyorum teşekkürler THY" paylaşımı yaptı.

"BİLET SATTIĞIM YOLCUYA İN DİYEMEM"

Yaşanan olay üzerine THY Basın Müşaviri Yahya Üstün şu açıklamayı yaptı:

- Bu tür organizasyonları sponsor olduğumu kurum ya da federasyon yapıyor. Biz voleybol federasyonuna sadece sponsoruz ve bilet veriyoruz. 

- Eğer bana 3 gün kala 5 gün kala business talep ile gelirseniz olmaz. Busines classta 30 kapasite var. Biletler 364 gün önce satışa açılıyor. Ben bilet sattığım yolcuya in diyemem ve 3 gün kala ben 20 kişiyi businesta nasıl uçuracağım? Bu talep ile gelirsen yardımcı olamam.

"İNSAFSIZLIK DEĞİL Mİ?"

- Bu sene voleybol federasyonu ile 3 hafta önce yeni sözleşme yaptık ve bütçeyi 3 kat arttırdık. Türk voleybolunu ve Türk sporuna bu kadar destek olan ve Türkiye’deki en büyük tek kuruma bu kadar vurulur mu? Bu kadar saldırmak insafsızlık değil mi? 

"TALEBİNİZ VAR MI DİYE SORDUK"

- Ayrıca koltukları kendileri seçmişler. Talebinizi var mı diye sorduk “yok” deyip uçağa binmişler. Her sponsorluğun kendi bütçeleri var, bize talep ediyorlar ve yardımcı oluyoruz. Bana bir talep gelmedi, nasıl yardımcı olayım? Bakın Dallas’a git gel çok maliyetli. Geçen sene Japonya’ya gittiler ve businessta yardımcı olduk. Operasyon yoğunluğu var nasıl yardımcı olacaksın?