Edirne'de 4-5-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Kakava Şenlikleri için binlerce kişi kente akın etti. Tarihi Sarayiçi yarımadasında bugün ateşin yakılmasından önce kente gelenler, yoğunluk oluşturdu.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde gelen turistler, başta Selimiye Camisi Meydanı, Tahmis Meydanı ve Sarayiçi'nde davul zurna eşliğinde oyunlar oynayarak, renkli görüntüler ortaya koydu.

Edirne'ye yaşanan akın nedeniyle trafikte aksamalar meydana gelirken valilik, hafriyat ve ağır yük taşıyan kamyon gibi araçların şenliklerin bitimine kadar il merkezine girişinin yasaklandığını duyurdu.

Kakava Şenlikleri için İstanbul'dan gelen Nurcihan Yurdakul, "Beylikdüzü'nden geliyoruz. Grup olarak böyle bir etkinliğe dahil olmak istedik. Her sene geliyoruz, bu sene hava da da çok güzel. Öğleden sonra Kakava ateşini yakacağız, sonrasında da kafa nereye biz oraya" dedi.

"SABAH SUYUN BAŞINDA DİLEK DİLEYECEĞİZ"

Atiye Olgaç ise "İzmir'den 50 kişilik grubumuzla geliyoruz, ortam çok güzel, insanlar çok eğlenceli. Bu gece kalacağız, akşam ateşin başına gideceğiz. Yarın da belirli lokasyonları gezip geri döneceğiz. Sabah özellikle suyun başında dilek dileyeceğiz, dileklerimiz de hazır" diye konuştu.