89 yaşındaki Oscar ödüllü aktris, 2022 yapımı “Spirited”da rol aldığından beri beyazperdede yer almıyor ve yaşadığı görme bozukluğu sorunu nedeniyle yeni hiçbir hiçbir projesinin olmadığını itiraf etti.

Dench, oyunculuğa devam etmek için herhangi bir planı olup olmadığı sorulduğunda, "Hayır, hayır, göremiyorum bile!" şeklinde yorum yaptı. 

BBC programında Louis Theorux'a konuşan İngiliz aktris, "Emekli olmak istemiyorum. Şu anda göremediğim için pek bir şey yapmıyorum. O kötü. Fotoğraf hafızam var, dolayısıyla biri bana 'Bu senin kaleminde...' derse bunu yapabilirim." dedi.

Dench ayrıca yakın zamanda partneri David Mills ile akşam yemeğine çıktığında, tabağındaki yemeği göremediği için Mills'in yemeğini kendisi için kesmek zorunda kaldığını açıkladı.

Uzmanlara göre sarı nokta hastalığı görüşünüzün orta kısmını etkileyen yaygın bir durumdur. Genellikle ilk olarak 50'li ve 60'lı yaşlarındaki insanları etkiler.

Dench ayrıca ekran dışı projelerle meşgul olduğunu açıkladı ve "Kitabımız çıktı (Shakespeare: Kirayı Ödeyen Adam), Cheltenham Kitap Fuarı'na gidiyoruz ve sonra yazar Gyles Brandreth'le üç gösteri gerçekleştireceğim" dedi.