İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'da 2 kuyumcunun kurşunlanması ve İstanbul Mardin Dernekleri Federasyonunca Atatürk Havalimanı fuar alanında düzenlenen Mardin Tanıtım Günleri'nde bir kişinin silahlı saldırıda yaralanmasının üzerine çalışma başlattı.

Yaşanan olaylara ilişkin yönelik çalışmalarda ekipler, Ahmet Söylemez'in elebaşı olduğu organize suç örgütünün üyelerinin saldırıları gerçekleştirdiğini tespit etti.

YÜKSEK MİKTARDA PARA TALEBİ

Yapılan incelemelerde şüpheli Yüksel K.'nin alacağı olduğu Göksel Kaya'dan alacağını elebaşı Ahmet Söylemez'e devrettiğini ve elebaşının da yüksek miktarlarda para talep ettiği, bu sebeple iş yerlerinin kurşunlandığı belirlendi.

Tehditler sonrası Mardin Tanıtım Günleri'nde yaralanan Nedim Kaya'nın da anlaşmazlık nedeniyle silahlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

ŞÜPHELİLER EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından duyurduğu operasyona ilişkin, İstanbul merkezli 4 ilde eş zamanlı düzenlenen Kafes-33 operasyonlarında bir organize suç örgütünün çökertildiğini ve 9 şüphelinin gözaltına alındığını bildirmişti.