Aşk ve Gurur, Rock'n Roll Teknesi (The Boat that Rocked) gibi yapımlarla öne çıkan ve bir zamanlar Musk ile evli olan Talulah Riley yeniden dünyaevine girdi. Gönlünü kendisi gibi oyuncu olan Thomas Brodie-Sangster'a kaptıran Riley'nin bu özel gününde eski eşi Musk da vardı.

Musk, Riley ve Brodie-Sangster'ın düğününe özel jetiyle gitti. DailyMail'in haberine göre Cannes Uluslararası Yaratıcılık Festivali'ne konuşmacı olarak katılan teknoloji lideri, Hertfordshire'daki Anstey'de düzenlenen düğüne katıldı.

Riley ve Musk'ın inişli çıkışlı ilişkileri ve iki defa evlenip boşanmalarına rağmen hâlâ birbirleriyle dostça görüştükleri tahmin ediliyor. Musk bu törene katılmadan önce de geçen yıl Riley X üzerinden nişanlandığını duyurunca, eski eşini tebrik etmişti.

Talulah Riley, artık Brodie-Sangster ile evlenmiş olsa da bir zamanlar Musk ile oldukça çalkantılı bir ilişki yaşamıştı. İkili tanıştığında Musk, Justine Wilson'dan boşanma davası açmıştı.

Riley daha önce verdiği bir röportajda, 2012 yılında Musk ile tanıştığında 22 yaşında ve bakire olduğunu açıklayarak, "Elon dışında kimseyle yatmadım. Bu güzel bir şey" diyor.

BBC'nin hazırladığı belgeselde Riley, "İlk izlenimim onun çok tatlı, oldukça utangaç biri olduğu yönündeydi. 'Elimi dizine koyabilir miyim?' dedi ve ben de 'Tamam, devam et o zaman' dedim. Sormasının oldukça tatlı olduğunu düşündüm. Hatta bu adamın muhtemelen genç aktrislerle pek konuşmadığını ve oldukça gergin göründüğünü düşündüğümü hatırlıyorum. Hayatında birçok güzel kızla konuştuğunu bilmiyordum" diyor. 

Musk, Justine'den boşanma davası açtıktan sadece altı hafta sonra, Riley ile nişanlandı. Riley, Los Angeles'a taşındı ve 2010 yılında İskoçya'daki Dornoch Katedrali'nde evlendiler. Ancak Musk, sadece iki yıl sonra boşanma davası açtı ve "Muhteşem bir dört yıldı. Seni sonsuza dek seveceğim. Bir gün birini çok mutlu edeceksin" diye tweet attı.

Ancak ilişkileri burada bitmedi; Musk ve Riley, Temmuz 2013'te ikinci kez evlendiler.

Musk 2014'te tekrar boşanma davası açtı ancak yedi ay sonra dilekçeyi geri çekti. Mart 2016'da da Riley boşanma davası açtı ve bu defa dava kasım ayında sonuçlandı.

Riley, 2022'de The Independent'a Musk ile iki kez evlenip boşanmanın garip olduğunu, ayrılmalarına rağmen arkadaşça kaldıklarını söyledi.

Çift tanıştıktan sonra uzun süre birbirlerinden kopamasalar da ilişkilerine en başından beri Riley'nin babası pek de sıcak bakmıyordu. Kıdemli bir polis memuru olan ve senaristlik yapan babası Doug Milburn bu durumu onaylamadı. "Elon + roket + elektrikli araba" diye Google'da arama yapmış ve öfkeyle Musk'ın evli ve beş çocuk babası olduğunu belirterek: "Bir playboy tarafından kandırıldın. O adama akşam yemeğine çıkmayacağını mesaj at" demiş.

Aslında Musk'ın aşk hayatı Riley'nin babasını kızı adına endişelendirmekte haklıydı. Nüfusun azalmasıyla ilgili kaygılarını sık sık dile getiren Musk'ın şu anda 12 çocuk babası olduğu tahmin ediliyor ve ilişki durumuyla ilgili de çelişkili bilgiler yer alıyor. Ancak şimdiye kadar Amber Heard'den Grimes'a kadar pek çok isimle birlikte oldu, yıllar içinde pek çok sansasyonel aşk yaşadı.

JENNIFER GWYNNE

Musk, 1990'ların ortasında, ikisi de Pennsylvania Üniversitesi'nde öğrenciyken Jennifer Gwynne ile tanıştı. Gwynne bu ilişki hakkında People'a verdiği bir röportajda, Musk'ın sessizliğinden etkilendiğini ancak ara sıra aptalca davrandığını söyledi. Çift yaklaşık bir yıl boyunca çıktı ve hatta birbirlerini aileleriyle tanıştırdılar. 

Gwynne yurt dışında eğitim gördükten kısa bir süre sonra, Musk'la yollarını ayırdılar. Gwynne, Musk'ın uzun mesafeli ilişkilerde pek iyi olmadığını ve telefonda konuşmanın ona zaman kaybı gibi göründüğünü açıkladı.

2022'de Gwynne, üvey oğlunun üniversite harçlarını ödemeye yardımcı olmak için birlikte geçirdikleri zamana ait birkaç fotoğraf ve el yazısıyla yazılmış bir kart da dahil olmak üzere eşyaları açık artırmayla sattı. 

Bu esnada dünya basınının odağı haline gelen Gwynne ilişkisi hakkında da şunları söyledi: "Onun zekası ve vizyonu o zamanlar biraz şaşkınlıkla dengelenmişti. Elon'un her gün yolda yanımdan geçmeden çok önce elektrikli arabaların geleceğini tahmin ettiği hikayeleri vardı. Aynı zamanda Elon'un ailesinin 1994'teki tatillerde beni Toronto'daki evlerinde ağırlamasının hatıraları da var. Elon, Kimbal, Tosca ve zarif süper model Maye Musk'ın sıkı bir aile olduğunu biliyorum ve o kış birkaç  gün boyunca beni de bir parçaları yaptılar."

JUSTINE WILSON

Musk, Justine Wilson ile ilk kez ikisi de Ontario, Kanada'daki Queen's Üniversitesi'nde okurken tanıştı. O zamanlar Wilson birinci sınıf öğrencisiydi ve Musk ikinci sınıf öğrencisiydi. Musk, onu fark ettikten sonra ona yaklaştı. Wilson tanışma hikayelerini şöyle anlatıyor:

"Beni dondurma yemeye davet etti. Evet dedim ama sonra yurt odamın kapısına bir not yazarak onu başımdan savdım. Birkaç saat sonra, öğrenci merkezindeki aşırı sıcak bir odada İspanyolca metnimin üzerine eğilmiş bir şekilde, arkamdan nazik bir öksürük sesi duydum. Musk beceriksizce gülümsüyordu, ellerinde külahta iki çikolatalı dondurma damlıyordu. O, hayır cevabını kabul eden bir adam değil."

Musk daha sonra okul değiştirse de Wilson'ı takip etmeye devam etti. Ancak İngilizce öğretmek için bir yıllığına Japonya'ya taşınmadan önce ayrıldılar. Musk Kanada'ya döndükten bir hafta sonra, onu aradı. Yeniden bir araya gelen ikili Wilson'un Musk'la birlikte olmak için Kaliforniya'ya taşınmasından kısa bir süre sonra da nişanlandılar. Çift 2000 yılında evlendi.

Wilson seneler sonra ilişkilerini değerlendirirken şunları yazıyor: "Düğünümüzü takip eden aylarda, belirli bir dinamik oluşmaya başladı. Musk'ın yargısı benimkini geçersiz kıldı ve sürekli olarak bende eksik bulduğu yönlere değinmeye başladı. Ona defalarca 'Ben senin karınım, senin çalışanın değilim' derken, o da 'Eğer benim çalışanım olsaydın seni kovardım' diyordu."

Çift, 2002'de ilk çocukları Nevada Alexander'ı kucaklarına aldı. Alexander, henüz 10 haftalıkken ani bebek ölümü sendromundan hayatını kaybetti. Justine, makalesinde çiftin çok farklı şekillerde yas tuttuğunu ancak mümkün olan en kısa sürede tekrar bebek beklemeye karar verdiklerini söylüyor. Daha sonra 2004'te ikizleri Griffin ve Vivian'ı ve 2006'da üçüzleri Kai, Saxon ve Damian'ı kucaklarına aldılar.

Justine, gösterişli etkinlikler, milyon dolarlık evler ve tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir kadroyla dolu rüya gibi bir yaşamları olduğunu söylese de Musk'ta yakınlık ve empati eksikliği olduğunu belirtiyor.

Bir araba kazası ile kendini fark ettiğini anlatıyor: "Kendimi zar zor tanıdım. Bir kupa karısına dönüşmüştüm." Kazadan kısa bir süre sonra, çift danışmanlığa başvurdu, ancak 2008'de ayrıldılar.

Bu esnada Talulah Riley ile tanışan Musk, Riley ile ilk ayrılıklarının ardından bir başka oyuncu ile birlikte olmaya başlıyor.

AMBER HEARD

Musk ve Riley 2012'de ayrılırken, Musk yönetmen Robert Rodriguez'e ulaşarak oyuncu Amber Heard ile bir akşam yemeği ayarlamasını talep ediyor. Ancak o sırada Johnny Depp ile beraber olan Heard gelmiyor.

İlişkilerinin tam olarak ne zaman romantik bir hal aldığı belirsiz olsa da Depp, Heard'e karşı açtığı 2022 tarihli iftira davasında mahkeme belgelerinde Musk ve Heard'ün 2015'te gizlice çıkmaya başladığını iddia ediyor. 

Heard bu iddiaları reddetse de Depp'ten boşanma davası açıyor ve Temmuz 2016'da da Musk ile aşk yaşadığına dair söylentiler çıkıyor.

Nisan 2017'de Avustralya'ya yaptıkları bir gezi sırasında ilişkileri de resmileşiyor. Hatta Heard, Musk'ın çocuklarıyla da tanışıyor.

Ancak Ağustos 2017'de çift ayrılıyor. Ayrılığın sebebinin ise ikilinin yoğun programları olduğu söyleniyor. Musk, her şeyin dostça bittiğini yazarak ayrılığı şu sözlerle doğruluyor:

"Amber ve ben ayrılmış olsak da hâlâ arkadaşız, yakınız ve birbirimizi seviyoruz. Her iki partnerin de yoğun iş yükümlülükleri olduğu uzun mesafeli ilişkiler her zaman zordur, ancak gelecekte ne olacağını kim bilebilir."

Musk, Kasım 2017'de verdiği bir röportajda ayrılıklarını dile getiriyor, gerçekten aşık olduğunu ve ayrı yollara gitmelerinin çok acı verdiğini söylüyor. Sonraki ay, Musk tekrar Heard ile görüntüleniyor. Öpüşürken fotoğraflanmış olsalar da kaynaklar sadece arkadaş olduklarını belirtiyor. Günler sonra, Musk ve Heard Şili'de birlikte tatil yaparken görüntüleniyor ve ocak ayında, ilişkilerinin romantik bir hal aldığı ortaya çıkıyor.

Çift, Şubat 2018'de ikinci kez ayrılıyor.

GRIMES

Nisan 2018'de Musk, yeniden aşkın peşine düştü ve bu defa da gerçek adı Claire Boucher olan Kanadalı müzisyen Grimes ile yolları kesişti. İkilinin, Musk'ın yapay zekayla ilgili bir şakayı tweetlemeyi planladığı ancak Grimes'ın bunu çoktan yaptığını öğrenmesiyle beraber internette tanıştıkları söyleniyor.

Çift Met Gala'da kırmızı halıda beraber kameraların karşısına geçerek ilişkilerini de resmileştirdi.

Ağustos 2018'de çiftin sosyal medyada birbirlerini takip etmeyi bırakması ayrıldıkları yönünde spekülasyonlara neden olsa da Musk ve Grimes, ekim ayında Los Angeles'ta bir balkabağı tarlasında birlikte görüldü. Aralık 2019'da da Kim Kardashian, çifti Kardashian-Jenner ailesinin Noel partisinden bir grup fotoğrafına dahil etti.

Ocak 2020'de Grimes hamileliğini duyurdu ve Musk'ın bebeğin babası olduğunu doğruladı: "Bu, bedeninizi ve özgürlüğünüzü feda etmek. Oldukça çılgınca bir fedakarlık ve nüfusun sadece yarısı bunu yapmak zorunda. Bunu yapmaya karar verdiğimde, korunmasız seks yapmaya karar verdiğimde bu benim için gerçekten derin bir duyguydu. Aslında erkek arkadaşımı gerçekten çok seviyorum. Bu yüzden, 'tabii ki' dedim."

Musk ve Grimes, Mayıs 2020'de ilk bebeklerini kucaklarına aldılar, X Æ A-12 veya kısaca X adında bir oğulları oldu. 

Çift, Mayıs 2021'de Saturday Night Live'da da birlikte göründü; ancak aynı yılın eylül ayında ayrılık sürecine girdiler.

Musk, bu ayrılık için de uzak mesafeyi ileri sürerek şöyle dedi: "SpaceX ve Tesla'daki işimin çoğunlukla Teksas'ta olmamı veya yurt dışına seyahat etmemi gerektirmesi ve onun işinin çoğunlukla Los Angeles'ta olması zorlu."

Ayrılmalarına rağmen çift, Aralık 2021'de taşıyıcı anne aracılığıyla ikinci bebeklerini kucaklarına aldı. Grimes, Mart 2022'de Vanity Fair ile yaptığı bir röportajda doğumu doğruladı ve Exa "Y" Dark Sideræl adında bir kız bebek sahibi olduklarını paylaştı. Ayrıca Musk ile tekrar birlikte olduklarını da söyledi:

"Bunun için gerçek bir kelime yok. Muhtemelen ondan erkek arkadaşım olarak bahsederdim ama çok akışkanız. Ayrı evlerde yaşıyoruz. En iyi arkadaşım. Birbirimizi her zaman görüyoruz. Sadece kendi işimiz var ve diğer insanların bunu anlamasını beklemiyorum."

Vanity Fair'in haberi yayınladığı gün Grimes, çiftin ilişki durumunun röportajdan bu yana değiştiğini paylaştı:

"Bu makaleyi yazdıktan sonra E ile tekrar ayrıldık. Ama o benim en iyi arkadaşım ve hayatımın aşkı ve hayatım ve sanatım sonsuza dek The Mission'a adanmış durumda."

Eylül 2023'te gazeteci Walter Isaacson'ın Musk hakkındaki biyografisinde, Musk ve Grimes'ın gizlice üçüncü bir çocuk sahibi oldukları ortaya çıktı: "Tau" adıyla da bilinen Techno Mechanicus adında bir erkek çocukları daha var.

SHIVON ZILIS

Temmuz 2022'de Musk'ın, şirketlerinden Neuralink'te yönetici olan Shivon Zilis ile Strider ve Azure isimli ikiz çocuk sahibi olduğu ortaya çıktı.

Ebeveynler başlangıçta bebeklerin isimleri konusunda gizli olsalar da çiftin bebeklerin babalarının soyadıyla beraber annelerinin soyadını da almasını talep ettiğini gösteren Teksas mahkeme belgeleri basına yansıdı.

Strider ve Azure'un doğum haberinin duyulmasından bir gün sonra Musk, Twitter'da şunları yazdı: "Nüfus krizine yardımcı olmak için elimden geleni yapıyorum. Düşen doğum oranı, medeniyetin karşı karşıya olduğu en büyük tehlike. Sözlerimi unutmayın, ne yazık ki doğru."

Zilis ve Musk'ın ikizlerinin doğumunun, Grimes'ın Y'yi doğurmasından sadece birkaç hafta önce olması ise ayrıca dikkat çekti. Hatta bu durum söylentilere ve Grimes'ın paylaşımlarına göre Kanadalı müzisyeni oldukça sinirlendirdi. 

Musk'ın biyografi yazarı, kitabından bir alıntı yaparak Grimes'ın Musk ve Zilis'in ikizlerini kamuoyuyla aynı anda öğrendiği için başlangıçta öfkelendiğini söyledi. Eylül 2023'te, X'te yayınladığı ancak daha sonra sildiği bir gönderide "Ailemi tamamen parçalayan duruma rağmen, bu çocukların tek bir fotoğrafını bile görmeme izin verilmedi" diye yazdı.

İkilinin daha sonra barıştığı ortaya çıktı ve Grimes artık olanları anladığını söyledi, Eylül 2023'te şunları yazdı:

"Sonunda Shivon'la uzun uzun konuştum ki bu uzun zamandır beklenen bir şeydi. Bu onun hatası değildi, lütfen ona kızmayın! Birbirimize çok saygı duyuyoruz ve arkadaş olup çocukların birlikte büyümesi için heyecanlıyız." 

Zilis de Grimes'ın paylaşımına "Çocuklarımın oyun günü için sabırsızlanıyorum ve ayrıca bebek Tau için de tebriklerimi iletiyorum" diyerek yanıt verdi ve Musk'ın Grimes'tan olan üçüncü çocuğuna atıfta bulundu.

Zilis ve Musk'ın birlikteliğiyle ilgili ise farklı haberler yer alıyor. Reuters'ın haberine göre bazı kaynaklar çiftin hiç romantik bir yakınlığı olmadığını belirtse de Insider'da yer alan son habere göre ise Zilis, Ağustos 2021'de Austin'deki güvenlikli bir sitede bir ev satın aldı; emlak sitesi Zillow, evin değerinin 4 milyon dolardan fazla olduğunu tahmin ediyor. Musk ve Zilis o adresin sakinleri olarak görünse de Musk, asıl ikametgahının Güney Teksas'taki SpaceX fırlatma tesisinin yakınında, Boca Chica'da bulunan 50 bin dolarlık Tesla minik evi olduğunu söyledi.