Dünyanın en zengin insanlarından biri olan ve Tesla, SpaceX ve X gibi şirketlerin sahibi olan Elon Musk hakkında farklı kaynaklardan dikkat çekici iddialar ortaya atıldı...

ABD'nin saygın gazetelerinden Wall Street Journal, Elon Musk'ın yasa dışı uyuşturucu maddeler kullandığını ve bu durumun Tesla ve SpaceX'teki üst düzey yöneticiler ve yönetim kurulu üyeleri arasında büyük bir endişe yarattığını ortaya çıkardı. 

Gazeteye konuşan kıdemli yöneticiler ve yönetim kurulu üyeleri Musk'ın LSD, kokain, ekstasi, mantar ve ketamin gibi uyuşturucu maddelerini kullandığını ve bu alışkanlığının şirketlere zarar vermesinden endişe edildiğini aktardı.

Musk'ı ve şirketleri tanıyan kişiler SpaceX CEO'sunun uyuşturucu kullanımının sadece sağlığı için değil, aynı zamanda yönettiği altı şirket ve milyarlarca dolarlık varlık için de önemli sonuçları olabileceğinden korktuklarını söyledi.

GİZLİLİK ANLAŞMASI İMZALATIYOR

Uyuşturucu kullanımına tanık olan ve bu konuda bilgi sahibi olan kişilere göre, dünyanın en zengin insanı LSD, kokain, ecstasy ve saykodelik mantarları, genellikle katılımcıların gizlilik anlaşmaları imzaladıkları veya girmek için telefonlarından vazgeçtikleri dünyanın dört bir yanındaki özel partilerde kullandı.

Musk daha önce de toplum içinde kenevir kullanmış ve saykodelik benzeri ketamin için reçetesi olduğunu söylemişti. 

2018'DE PARTİDE DE ALMIŞ

Örneğin 2018 yılında Los Angeles'ta ev sahipliği yaptığı bir partide birden fazla uyuşturucu tablet aldı. Ertesi yıl Meksika'daki bir etkinlikte "sihirli mantarlarla" eğlendi.

2021'de, Art Basel sırasında Miami'de bir ev partisinde kardeşi Kimbal Musk ile birlikte eğlence amaçlı ketamin aldı. Mevcut SpaceX ve eski Tesla yönetim kurulu üyesi Steve Jurvetson ile yasadışı uyuşturucu kullandı.

52 yaşındaki Musk'ın uyuşturucu kullanımına devam ettiği ve ketamin kullanmayı sürdürdüğü belirtildi. Hissedarların bu durumdan rahatsızlık duyduğu ve işlere zarar verebileceği kaydedildi. 

Wall Street Journal'daki haberde, "Yasa dışı uyuşturucu kullanımı muhtemelen SpaceX'in milyarlarca dolarlık hükümet sözleşmelerini tehlikeye atabilecek federal politikaların ihlali anlamına gelecektir. Musk'ın şirketlerinin değeri, yatırımcıların elindeki yaklaşık 1 trilyon dolarlık varlığı, on binlerce istihdamı ve ABD uzay programının büyük bölümünü riske atma potansiyeli taşıyor" denildi. 

Öte yandan Elon Musk'ın avukatı Alex Spiro yaptığı açıklamada, "Musk düzenli ve rastgele olarak SpaceX'te uyuşturucu testine giriyor. Ve şu ana kadar geçemediği olmadı" dedi.