Olay, 25 Ekim 2022'de Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi otoparkında meydana geldi. Emekli polis memuru Salih K., kirasını alamadığını öne sürdüğü, hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan kiracısı Funda Çetin ile görüşmeye gitti. 

Salih K. ile Çetin arasında tartışma yaşandı. Eşinin ev sahibi ile tartıştığını öğrenen Hüseyin Çetin de olay yerine geldi.

Burada Salih K. ile Hüseyin arasında kavga çıktı. Salih K., belindeki tabancasını çıkararak Hüseyin Çetin’i sol bacağından yaraladı. Çetin hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan Salih K. ise 'kasten yaralama' suçundan tutuklandı.

'KORKUTMAK İSTERKEN SİLAH ATEŞ ALDI'

Salih K. hakkında Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Davanın görülen son duruşmasına tutuklu sanık Salih K. ile taraf avukatları katıldı.

Mahkemedeki savunmasında Salih K., "Kira yüzünden aramızda bir tartışma yaşadık. O gün de hastanede karşılaştık. Ben Hüseyin ile görüşecekken eşiyle karşılaştım. Hastanenin otoparkına bir anda Hüseyin de geldi ve tartışma büyüdü. Amacım kendisini vurmak değildi. Korkutmak isterken silah bir anda ateş aldı. Olayın buralara kadar geleceğini hiç düşünmedim" dedi.

Mahkeme heyeti, 'kasten yaralama' suçundan 15 aydır tutuklu bulunan Salih K.'nin tutuklu olduğu süreyi göz önünde bulundurularak, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi. Duruşma, eksik evrakların tamamlanması için ertelendi.