MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, yayıncı kuruluş BeINSports'a verdiği özel röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ankara'da oynanan Çaykur Rizespor maçında saldırıya uğrayan hakem Halil Umut Meler ile ilgili 'Süreci akil yönetemedi' diyen Belözoğlu, insanların kendisini yalnız bıraktığını söyledi. İşte Emre Belözoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

'BENİ DEFALARCA YALNIZ BIRAKTILAR'

"Benim Halil Umut Meler karşısında yer aldığım bir pozisyon yoktu. Kurallar içerisinde itirazlarım olmuş olabilir. Verilen röportajda belli bir kesim tarafından işin içine çekilmeye çalıştım. Ben zaten bulunduğum her ortamda olayın merkezinde oldum. İstesem de istemesem de bu duruma itildim. Sayın başkanımızın yanında olmamdan da rahatsız olanlar oldu. İnsanlar beni defalarca yalnız bıraktılar.''

'KENDİSİNE YAKIŞTIRAMADIM'

''Ben o yüzden insanları yalnız bırakmamayı tercih ederken, bundan pay çıkarmaya çalışan bir güruh çıktı. İnsanlar benimle 16 yaşımdan beri uğraşıyor. Bu süreçleri yönetmekte onlardan çok daha tecrübeliyim. Halil Umut Meler'den de tecrübeliyim. Kendisi ne yazık ki süreci akil yönetemedi. Düştüğü duruma binaen üzüntüsünü ifade etmiş bir teknik adam olarak beni bir numaralı azmettirici olarak göstermesini kendisine yakıştıramadım."

'İYİ BİR MİLLİ TAKIMIMIZ VAR'

''İyi bir milli takımımız var. Oyuncuların da Montella'yı benimsediğini görüyorum. Turnuva takımı olmak kolay değildir, turnuva oynamak başka bir karakter ortaya koymayı gerektirir. Oyuncu grubu, milli takımı odak noktası haline getirebilirse EURO 2024'te başarılı olacağımız düşünüyorum.''

'HEDEFİM AVRUPA'DA HOCALIK YAPMAK'

 "En büyük hedeflerimden birisi Avrupa'da hocalık yapmak. Hırvatistan, Macaristan gibi ülkelerin teknik direktörleri dünyanın dört bir yanında görev yapabiliyor. Ben gerekli şartlar sağlandığı zaman Türkiye'den de bir çok teknik direktörün Avrupa'ya gideceğine inanıyorum"