Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final mücadelesinde Fenerbahçe, Başkent deplasmanında 3-0 kaybederek kupada havlu attı. Ligde beklentilerin çok uzağında kalan ve kupa hedefine kilitlenen Ankaragücü Emre Belözoğlu yönetiminde 5 maç sonra kazanarak Kanarya'yı saf dışı bıraktı.

TRİBÜNDEN GELEN TEPKİLERE KARŞILIK VERDİ

3-0'lık şok skorla kupaya veda eden Fenerbahçe'de deplasman tribününü dolduran taraftarlar da sonuç karşısında büyük hayal kırıklığı yaşadı. Maçın son bölümünde tepkilerini dile getiren sarı lacivertli tribünlerin tezahüratlarından Emre Belözoğlu da nasibini aldı.

Yedek kulübesinin kenarında bekleyen Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Fenerbahçe seyircisinin küfürlü tezahüratları karşısında tepkisini gizlemedi. Yayıncı kuruluşun kendisini çektiği anlarda tribünlerden gelen tepki ve küfür seslerini dinleyen Belözoğlu'nun kafa salladığı o anlar kameralara takıldı.

Maçın ardından konuyu değerlendiren Belözoğlu, "Allah 150 sene ömür verseydi, böyle bir şey yaşayacağımı düşünmezdim. Bundan dolayı çok üzgünüm. Beni yakından tanıyanlar, benim Fenerbahçe'yi gerçekten kalbimin en güzel yerinde sakladığımı bilir. Hak ettiğim bir şey değildi. Bunu yaşayacağım aklıma gelmezdi. Çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadığımı söylemek isterim" dedi.

 

'BUNU YAŞAYACAĞIMI DÜŞÜNMEMİŞTİM'

Fenerbahçe taraftarlarının maçın son anlarında kendisine yönelik küfürlü tezahüratta bulunmasını değerlendiren Belözoğlu, "Benim söyleyecek bir şeyim yok. Fenerbahçe'yi tercih ettim. Bundan dolayı da pişman olmadım. Fenerbahçeli Emre'yim ben. İnsanlar da bana bunu hissettirdi. Bunu yaşayacağımı düşünmemiştim. Söyleyecek bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Böyle bir galibiyete ihtiyaçları olduğunu söyleyen Belözoğlu, "Biz ligde son maçta hak etmediğimiz bir mağlubiyet aldık. Bizim adımıza kötü bir senaryo vardı. Böyle bir galibiyete ihtiyacımız vardı. Bütün oyuncularım ellerinden geleni yaptı. Tek maçın avantaj olabileceğini düşünüyordum. En büyük pay, oyuncu arkadaşlarımın. Çok hak etmediğimiz maçlar da kaybettik. Bugün karşılığını aldık. Bütün arkadaşları tebrik ediyorum, emeklerine sağlık" sözlerini sarf etti.

Taraftarla olan ilişkisine değinen Belözoğlu, "Biz geldiğimiz günden beri camia ile bütünleşerek bu enerjiyi yakaladık. Taraftarımız bana destek verdi. Buraya gelirken bir söz verdik. Bu sözü yerine getirmek istiyoruz. Ankaragücü her zaman en iyisini hak ediyor. İnşallah verdiğim sözü yerine getiririm. Bugün isteyen, arzu eden bir takım vardı. İnşallah böyle devam eder" dedi.