Ankaragücü'nün başında bulunan teknik direktör Emre Belözoğlu, sarı-lacivertli ekip ile çalışmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu ifade etti. Belözoğlu, yaşanan son olaylar sonrası annesinin kendisine verdiği, "Faruk Başkanı yalnız bırakmayacaksın." öğüdünü aktardı.

Ankaragücü'nün deneyimli teknik adamı Emre Belözoğlu, son zamanlarda meydana gelen gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Süper Lig'de Çaykur Rizespor ile yapılan maç sonrası yaşanan olaylara rağmen başkent temsilcisinden ayrılmayı düşünmediğini belirten Belözoğlu, yaşadıklarını şu sözlerle ifade etti:

"Pek çok kez karar alırken kendimi düşünerek almadım. 3 Temmuz'da Fenerbahçe'yle o süreci yaşamak nasıl bir şerefse Ankaragücü'nde de olmak aynı şereftir. Bu süreçte bunu hissettim. Kulüp ne yaşarsa yaşasın, biz bir karar verdik ve teklifi kabul ederken de her şeyi göze alarak kabul ettik."

"ANNEM 'YALNIZ BIRAKMAYACAKSIN' DEDİ"

"Tabii başkanımızın yaşadığı süreç kimsenin ön görebileceği bir şey değildi. Ben bu süreçlere alışkınım. İnsanların benden beklediğini yapmak zorunda değilim, sadece Allah'a hesap veririm. Ailemle konuşmak yeterliydi. Annemi aradığımda bana, 'Faruk Başkanı yalnız bırakmayacaksın.' dedi. Bu söylediği, bütün ülke tersini de düşünse benim için çok daha değerlidir. Ben doğru olduğuna inandığım şeyi yaptım ve çok mutluyum."

"İNSAN PROFİLLERİ DEĞİŞTİ"

Türkiye Kupası'ndaki maçta Çaykur Rizespor'u mağlup ettikten sonra, Emre Belözoğlu, Karadeniz ekibinin sosyal medya hesaplarından kendisine yönelik yapılan eleştirileri ele aldı. Bu tür açıklamaların uygun olmadığını belirten Belözoğlu, durumu kınadı.

Ayrıca, aile sahibi bir birey olduğunu da hatırlatan Belözoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"Ailem de artık alıştı. Süreçleri güçlü yönetiyoruz ama çocuklarımız var ve bu olaylara şahit oluyorlar. Ülkemizde bazı durumlar değişti. İnsan profilleri değişti. Gençliğimde daha vicdanlı insanlar vardı, şimdi ise bir olay karşısında karşı tarafında insan olduğu unutulur hale geldi."

"KİMSENİN SADAKASINA İHTİYACIMIZ YOK"

"Rizespor bir açıklama yaptı. Yaşamış olduğum dolandırıcılık olayına da dem vurmuşlar. Yakışıksız oldu. Bizim kimsenin parasına da sadakasına da ihtiyacımız yok. Ben Rizespor'la alakalı bir şey diyemem, belki başkanının yönetiminin bile haberi yok. Bu paylaşımı yapan kişinin hayatında ne kadar başarısı var?"

Ben 13 yaşından beri bu mesleğin içindeyim. Bu konuda kısasa kısas da yaparım, kibir de. Bu paylaşımı yapan kişi hayatında ne yapmış da kendinde benle dalga geçmeye çalışacak kadar ileri gidebilecek hak görüyor. Rizespor'a yakıştıramadım. Taraftarına da asla bağlayamam, Karadeniz'i çok seviyorum.

"ZEHİRLENMİŞ VE KARAKTERİ BOZULMUŞ"

"Bunu şahsileştiren kişi hayatında benle yarışamaz. Çocuklarımız, ailemiz var, onlar da bunu hak etmiyor. Biz Rizespor'la ligde 1-1 berabere kaldığımız maçta, tüm ülkenin üzerime gelmesine rağmen açıklama yapmadım. Yanlış bir penaltı ve sonrası bunların bize yapılmasını reva gören zihniyet çok zehirlenmiş ve karakteri bozulmuştur. Bizi böyle üzemezler, daha da sert olmaları lazım. Ancak onlar adına üzülürüz."

"YAKIŞIKSIZ AÇIKLAMA OLDU"

"Hakemin hatası kendini bağlar. Onların hatası üzerinden insanların şerefleriyle oynayamazsınız. Bize yapılan bir hakem hatasından sonra hiçbir zaman bir camiayı ya da teknik direktörü hedef almayız. Çok talihsiz, yersiz, yakışıksız bir açıklama oldu. Günün sonunda herkes kendi karakterinin gereğini sergiler."

TRANSFER SÜRECİ

"Yönetimimiz canla başla çalışıyor. Kolay bir iş değil, ciddi rakamlar. Her kulübün, kazandığının en az üç katına ihtiyacı var. Yönetimimizin çok samimi şekilde çalıştığını görüyorum. Oyuncu sayısı fazla olmayacak belki ama niteliği yüksek, kalitesine inandığımız, hem Türk hem yabancı oyuncu alacağız. İnce eleyip sık dokuyacağız."

"DOĞRU YOLDAYIZ"

"Burası bizi mutlu eden bir kulüp. Ankaragücü'nde beklenti büyük. Bizi çok sevdiler, ben de burayı çok sevdim. İşimiz kolay değil ama doğru yoldayız. Her maçı kazanmak için ortaya koyulan enerji değerli. Yolumuz uzun ama ümitliyiz. İnşallah taraftarımız da mutludur."

"BEKLENTİLER YÜKSEK"

"Futbolculuk kariyerim geride kaldı. Mükemmel bir tecrübeydi. Başladığımdan bu yana 3 yıllık performansımızın da kötü olduğunu düşünmüyorum. Her sene bir diğerinden ders çıkarıyoruz. Teknik adamlık çok keyifli bir meslek ama ülkemizde kolay değil. Hangi takım da olursanız olun beklentiler yüksek."

"Ankaragücü mirası olan bir kulüp. 'Kupa Beyi' diye adlandırılan bir kulüp ve bizden de beklenti var. Bu beklenti de beni besliyor. Elimizdeki gücün kıymetini bildiğimizde her takımı yenebiliriz. Kupada bizim hedefimiz. Oyuncu grubumuzun isteğini görüyorum. Hem ligde hem de kupada sonuna kadar gidebilecek bir takımımız var.”

YABANCI KURALI

"Kimse bu ülkede istişareye inanmıyor. Böyle bir beklentim olmadı ama daha doğru profillerin olduğu bir süreç yaşanırsa istişare edilecektir. Kimin ne için karar verdi, bu rakamları nasıl belirliyorlar, bilmiyorum."