İspanya'nın Getafe Kulübü, internet sitesinde Enes Ünal ile yapılan röportajlardan oluşan bir video yayımladı.

"Uzun zaman tek başıma kaldım ve çok fazla çalıştım. Nihayet takım arkadaşlarımla birlikteyim ve bundan dolayı da çok mutluyum" diyen Enes, "Başlangıçta koltuk değnekleriyle yürüyordum. Bunu fiziksel anlamda aşarken ilk insan olarak ardından sporcu olarak aşamalar kaydettim. Nihayet kendimi tekrardan futbolcu hissediyorum." şeklinde konuştu. 
Getafe'de takım arkadaşlarının, taraftarların her zaman yanında olduğu gerek Türkiye'deki gerekse Madrid'deki ailesinden büyük destek gördüğünü anlatan 26 yaşındaki forvet, "Ailem, özellikle eşim için de zor oldu. Ben biraz dediğim dedik birisiyim. Eşim de bir dönem futbolcu olduğu ve benzer bir sakatlık geçirdiği için beni daha iyi anladı. Bazen çok güzel günler geçirdik, bazen de zor geçti" açıklamasında bulundu.

Futbolcu olarak yoğun tempoda son 3 sezonu geçirdiğini, sakatlanınca kendisine ayıracak çok zamanı olduğunu ifade eden Enes, sözlerine şöyle devam etti:

Enerjini, aklını, zamanını tamamen futbola verince, kızın büyüme dönemi gibi bazı şeyleri kaybettiğinin farkında olamıyorsun. Hayatta daha önemli şeylerin olduğunu unutuyorsun. Ben her zaman iyi bir baba olmak istedim. Sakatlığımdan dolayı tabii ki boş zamanlardan yararlandım ve ailemle daha fazla vakit geçirdim.

"NEREDEYSE AĞLAYACAKTIM"

Enes, sakatlıktan sonra ilk kez sahaya çıkma anını "Neredeyse ağlayacaktım" diye aktararak, büyük bir mutluluk ve heyecan yaşadığını dile getirdi.

Getafe'nin "Bir aile gibi olduğunu" vurgulayan Enes, "Taraftarlar bu zor anda benimle birlikte oldular. Teşekkürler. Eğer benimle olmaya devam ederlerse her şeyin üstesinden gelirim" ifadelerini kullandı. 

Diğer yandan taraftarlar da gönderdikleri mesajlarda, "Senin dönüşün en iyi haberdi. Seni çok özledik. Gollerini bekliyoruz. Bize mutluluk vermeye, hayal kurmamızı sağlamaya devam et. Seni çok seviyoruz" şeklinde konuştu.