Oyuncu Kadir İnanır İstanbul Beykoz'daki evinde dün sabaha karşı rahatsızlanarak apar topar hastaneye kaldırıldı.

İnme geçirdiği öğrenilen Kadir İnanır, 23 yıllık hayat arkadaşı Jülide Kural'ın acil ambulans çağırmasıyla bilinci kapalı şekilde Ümraniye Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Usta oyuncunun beyin tomografisi ve MR'i çekildi. Derhal operasyona alındı.

Başhekim Prof. Dr. Necdet Sağlam, "Geldiğinde sağ tarafında felç vardı, şuuru kapalıydı. Beyni besleyen ana damarda tıkanıklık tespit edildi. 2 saatlik operasyonla tıkalı damardaki pıhtı alındı,  beynin beslenmesi sağlandı. Şu anda iyi. Entübe olarak yoğun bakımda. 48 saat sonra uyandırılacak" açıklaması yaptı.

Jülide Kural ise bugün Kadir İnanır'ın Instagram hesabından yayınladığı yazılı açıklama ile usta oyuncunun uyandırılacağını duyurdu.

"SİZE İYİ HABER VERMEK İSTERİM"

Açıklamanın tamamı şöyle:

"Bildiğiniz gibi hepimizin çok sevdiği Kadir İnanır 24 Mart Pazar sabahı beyne giden damarlarında oluşan bir pıhtı nedeniyle Ümraniye Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılmıştı. Doktorların önerisiyle 48 saat yoğun bakım sürecinde olacağı öngörülüyordu. Ancak siz halkımıza iyi haber vermek isterim,bugün itibarıyla tüm tetkik sonuçları olumlu çıktığından uyandırılma kararı alınmıştır. "

"Tahmin edeceğiniz gibi yoğun bakımda oldukça sık Kadir İnanır'ı görme şansım oldu. Tüm beden fonksiyonlarında olumlu bir hareketlenme olduğunu ben de gözlemledim. Onu seven biz için bu çok olumlu bir gelişme. Elbette süreç devam ediyor. Kuşkusuz doktorların ve tüm sağlık çalışanlarının özverili çabası bu bağlamda çok önemli bir etken."

"Milyonlarca insandan gelen iyi dileklerin ona ulaştığına emin olabilirsiniz. Çünkü Kadir İnanır Anadolu'nun her bir parçasını kalbinde taşıyan gerçek bir yurtsever ve her zaman söylediği gibi 'Bu topraklarda barışı görmeden' gitmemeye kararlı bir sanatçıdır. Karadenizin fırtınalarıyla mücadeleyi bilen o toprağın insanı olarak da; direnmekten vazgeçmeyecektir! "