Galatasaray Spor Kulübü'nün mart ayına ait rutin divan kurulu toplantısı yapıldı.

RAMS Park içerisinde yer alan Özhan Canaydın Konferans Salonu'nda Aykutalp Derkan'ın liderliğinde gerçekleşen bu toplantıya, yönetim kurulu üyelerinden ikinci başkan pozisyonundaki Metin Öztürk, başkan yardımcıları Niyazi Yelkencioğlu ile Mehmet Cibara, genel sekreter Eray Yazgan, ve üye statüsündeki İsmail Sarıkaya ile Bora İsmail Bahçetepe katıldı.

Toplantının başlamasının ardından yaklaşık bir saat geçmesiyle, Başkan Dursun Özbek toplantıya katılabildi. Özbek'in gecikmesinin sebebi, Sportif AŞ'nin Başkan Yardımcısı Erden Timur'un kayınvalidesinin cenaze merasimine katılımıydı.

Toplantıda yer alan kulüp üyeleri, Galatasaray'ın çeşitli faaliyetleri üzerine düşüncelerini paylaştı. Ayrıca, birkaç üye, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç'un Galatasaray ile ilgili yaptığı açıklamalara karşı tepkilerini dile getirdi. Son zamanlarda yaşanan gerginlikler karşısında sarı-kırmızılı yönetimin takındığı tutumu övdüler.

"ALİ KOÇ AKLINI BAŞINA DEVŞİRİR"

Divan kurulu toplantısında söz alan üye Hüsnü Seçkin Koç, Ali Koç'un "Beka problemi" ile ilgili Galatasaray hakkındaki açıklamalarını kınadı. Hüsnü Seçkin Koç, Ali Koç'a yönelik olarak yaptığı suç duyurusundan bahsederek, yönetim kurulunun da bu konuda adım atmasının önemini vurguladı.

Hüsnü Seçkin Koç'un açıklamalarının ardından mikrofonu alan Eray Yazgan, "Bahsi geçen şahıs hakkında bir suç duyurusunda bulunduk. Gerekli tazminat davalarının takibini yapıyoruz. Aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu Etik Kuruluna gerekli başvuruları yaptık. Umarım aklını başına devşirir ve Galatasaray camiası hakkında bir laf ederken birkaç kez düşünür." sözlerini dile getirdi.