Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde miting düzenleyen Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin üye sayısına değindi. 

Fatih Erbakan "Seçimlere kadar 500 bin olacağız diyorduk, seçimden 1 hafta önce 500 bin rakamını aştık. MHP'yi geride bıraktık. Önümüzde İYİ Parti var, birkaç bin üye yaptığımız zaman onu da inşallah seçime kadar geçmiş olacağız ve seçimlere inşallah Türkiye'nin üye sayısı bakımından en büyük 3'üncü siyasi partisi olarak gireceğiz ve arkasından 1 milyon hedefine de ulaşacağız" dedi.

İSRAİL İLE TİCARET ELEŞTİRİSİ

Partisinin yüzde 20 oy alacağını savunan Erbakan, iktidara Gazze eleştirilerini sürdürdü. Erbakan, şunları söyledi:

- Millet halen daha o zulmü, o masum yavrulara yaşatan katil Siyonist rejimle ticaretin devam ettirilmesine, ihracatın halen devam etmesine de gönlü razı gelmiyor, ateş püskürüyor. Ramazan'da Müslümanlar giremesin diye Mescid-i Aksa'yı dikenli telle çeviriyorlar.

- Bu dikenli tellerin Türkiye'den gittiği ortaya çıkıyor. TÜİK'in ihracat rakamlarında bu yazıyor, belgelerde var. 8 milyon liralık dikenli tel göndermişiz ve getirmişler o dikenli tellerle Müslümanların etrafını, Mescid-i Aksa'nın etrafını çeviriyorlar. Bu katil Siyonistlere bu yardımı yapmak, Allah vermesin bizi en büyük vebalin altına sokar.

"DOLAR 36 OLURSA ŞAŞIRMAYIN"

Erbakan, ardından Geyve ilçesinde miting düzenleyip, kalabalığa seslendi. Ekonomiye değinen Erbakan, şu mesajları verdi:

- Şubat ayında enflasyon yüzde 67 ile 15 ayın rekorunu kırdı. Hani bu enflasyon düşecekti? Şu 15 ayın en yüksek enflasyonu oldu. Bağımsız kuruluşlar enflasyonu yüzde 120 hesapladı. Enflasyon düşmez. Neden düşmez? Çünkü dolar patlamaya devam ediyor. Geçen seçimden önce 19 lira olan dolar, bugün 34 liraya dayandı. Seçime kadar 36-38 olursa şaşmayın.

- Hükümetin Orta Vadeli Programı'nda 'Yıl sonunda dolar 45 lira olacak' diyor. Doların 45 lira olduğu bir ülkede, bu kadar ithalata bağımlı bir ekonomide enerjinin, doğal gazın, akaryakıtın, içtiğin pet şişe suyun kapağının ham maddesinin dışarıdan geldiği bir ülkede döviz 45 lira olacak ve enflasyon düşecek. Buna çocuklar bile inanmaz. Enflasyon artmaya devam ediyor.