CHP'nin Etimesgut'tan belediye başkanlığına aday gösterdiği tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la birlikte seçim bölgesi Etimesgut'taydı.

"KEYFİMİZ YERİNDE..."

Canlandırdığı Başkomiser Behzat karakteriyle hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinen, miting öncesi hazırlanırken oldukça heyecanlı olduğu gözlenen Erdal Beşikçioğlu "Vallahi daha önceden milletimizin önüne çok çıktım ama bu heyecan hiçbirisine benzemiyor açıkçası. Heyecanlıyım ama bu kalabalığı görünce umut doluyum. Keyfimiz yerinde evelallah." şeklinde konuştu.

"ÇÖZÜM, SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİKTE"

Programda konuşan CHP Etimesgut Belediye Başkan adayı Erdal Beşikçioğlu, şunları söyledi:

*Ben 'Etimesut' diyerek vurgulayacağım ilçemizi çünkü ulu önder Atatürk'ün emriyle 1928'de örnek bir köy olarak kurulan ilçemiz, Ahimesut olan adı daha sonra bizzat Atatürk'ün ifadesiyle 'Etimesut' oldu. Hatta Atatürk, 1931'de; 'Ankara davası, yalnız bir şehir yapma davası değildir.

*Ankara yapıcılığı vatanın en uzak köylerine kadar uzayacaktır. Modern 'Etimesut' bir başlangıç olacaktır' diyerek ilçemize verdiği önemi ifade etmiştir.

*İlk günden bu yana sokaktayız biz ve 'Etimesut'lu hemşerilerimizle el ele ve gönül gönüleyiz. Mahalle mahalle, sokak sokak tüm halkımızla buluşup dertleşiyor. konuşuyoruz. Sıkıntılar var, bunların hepsini biliyoruz.

*Yıllardır çözülmemiş problemler var, duyuyoruz, hepsini not ediyoruz. Eksik bırakılmış, üzeri örtülmüş sorunlar var, bunların hepsini görüyoruz ve diyoruz ki: Sorunlara çözüm var. Çözüm, sosyal demokrat belediyecilikte. Çözüm, birlikte yönetmekte. Çözüm, şeffaflıkta. Çözüm, hesap verebilir olmakta. Çözüm, milletin parasını milletine harcamakta. Çözüm, halkın sofrasına oturabilecek yüze sahip olmakta.

*'Etimesut'umuzda sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birini gerçekleştireceğiz. Zaten sosyal belediyecilik dendiğinde CHP'li belediyelerin başarılarını anlatmaya gerek yok. Kaldı ki en önemli sosyal belediyecilik örneğini değerli Mansur Başkan'ım tüm Türkiye'ye gösterdi, gösteriyor da.

*Daha 3 yıl öncesinde pandemide gerek büyükşehir belediyemiz, gerekse il ilçe belediyelerimiz büyük başarılara imza attı. Tüm Türkiye'nin takdirini, Ankaralının da kalbini kazandı başkanımız. Kimseyi ayırmadan, dışarda bırakmadan; bana oy verdi, vermedi demeden milletine kol kanat gerdi belediyemiz. Şimdi biz de 'Etimesut'umuzda başaracağız bunları.

"RANTTAN YANA DEĞİL, HALKTAN YANA BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ"

*Cumhuriyet'imizini ikinci yüzyılını yaşamaya başladığımız bu dönemde bizler her zaman büyük önder Atatürk'ün, 'Cumhuriyet, bilhassa kimsesizlerin kimsesidir' ifadesini rehber edinerek tüm 'Etimesut'u kucaklayıp sahip çıkacağız. Hedefimiz net: Sosyal belediyecilik ve marka bir 'Etimesut'. Göreve geldiğimizde günlük hizmetlerimizi layıkıyla yaparken 'Etimesut'un gelecek 30 yılın planladık. Önceliğimiz plan ve projelerimizin sürdürülebilir olması. Bunun için olmazsa olmazımız katılımcılık ve ortak akıl. Ranttan yana değil, halktan yana belediyecilik yapacağız.

"ETİMESGUT ARTIK ÇANKAYA'YLA YARIŞIYOR, ÇANKAYA KORKSUN"

CHP Ankara İl Başkanı Erkol da programda şöyle konuştu: 

"Ankara'da parsel parsel kupon arsa dağıtan başkan gitti, şeffaf ihale yapan bir başkan geldi. Sizin paralarınızı sosyal yardım olarak size döndüren bir başkan geldi. Pandemi döneminde esnafa yardım eden, elinden tutan bir başkan Mansur Yavaş var. Karşısında da pandemi döneminde esnafa ceza kesen bir başkan adayı var. Etimesgut sokaklarında yeni bir heyecan var. Kim konuşuluyor? Erdal Beşikçioğlu. Etimesgut artık Çankaya'yla yarışıyor, Çankaya korksun."