Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, Fenerbahçe'nin U19 takımıyla sahaya çıktığı ve 50. saniyede sahadan çekildiği Süper Kupa finalinin ardından açıklamalarda bulundu.

Daha önce yaptığı çağrıyı tekrarlayan ve geçmiş dönemde yapılan hakem hatalarının incelenmesi gerektiğini söyleyen Erden Timur, "Fanatik kesimlerin dışındaki herkes gerçeği görsün ki, ona göre kafasındaki soru işaretleri azalsın" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un, kendisini kastederek "Her gece yatarken bizi düşün" sözlerine yanıt veren Erden Timur, şu açıklamaları yaptı:

"Keşke normal anlamda oynayıp tamamlansaydı. Hem Urfalı vatandaşlarımız hem yöre halkı için iyi olurdu. Büyük beklenti içine girmişti herkes. Temel konu bu gerginliğin bir an evvel bitmesi. Münfreti de olsa belli olaylar yaşanıyor. Bunlar böyle gerginlik devam ederse daha farklı şeylerin olmasından endişe ediyor herkes."

"BİR AN EVVEL YAPILMASI LAZIM"

"Hepimiz haksızlıklar olduğunu kendi tarafımızdan iddia ediyoruz. Bunların da vuku bulduğu yer saha. Toplumun her kesimin, bu haksızlıkların olup olmadığına dair en önemli şey veri, şeffaflık. Yarından tezi yok, yabancı hakemleri seçip, öncelikle bu sene, geçmiş senelere bakılması gerekiyor. Basında da yankı bulmasını istiyorum. Bu şekilde olursa, şu şekilde haksızlıklar yapıldı ortaya çıksın. Bunların hepsinin sonucunu kabul edilsin. Fanatik kesimlerin dışındaki herkes gerçeği görsün ki, ona göre kafasındaki soru işaretleri azalsın. Bunun bir an evvel yapılması lazım. Bu kaosun kimseye faydası yok."

"TOPLUMUN İHTİYACI VAR"

"Gelin gerçeği görelim. Bunun amacı şu değil, gördünüz mü bize haksızlık yapıldı, değil. Geçenlerde hakem şeyi sızdırıldı ya. Önce Galatasaray kısmı sızdı. Sonra federasyon şeffaf şekilde hepsini yayınladı. O olay tamamen bitti. İki maçta da ne olduğu açıkça görüldü. Şeffaflıktan, kendisinden emin olan kimsenin çekinmemesi lazım. Toplumun her şeyi bilmeye ihtiyacı var. Böyle olmadığı müddetçe manipüle ediliyor."

Kendi yanlışlarımızı, eksikliklerimizi bilgiyi gizleyerek, gerçekten ne olduğunu analiz ettirmeyerek herkesi manipüle edebiliriz. Her seferinde bir şeye vesile olsun diye bekliyoruz. Herkese bu çağrıyı yapıyorum, kimse muhattap. Bir an evvel bu işi çözmemiz gerekiyor.

"KİM NE DERSE DESİN, RAHAT UYUYORUZ"

"Çok rahat uyuyorum zaten onda hiç sorun yok. İnsanın rahat uyuması iç huzuruna bağlı. Kim ne derse desin, rahat uyuyoruz. Karşıtlık olması toplumu gerecek. Çok söyleyecek laf var. Şahsıma 20'ye yakın defa hakaret edildi. Kimseye hakaret edecek bir şey söylemedim. Birçok insandan daha gencim yönetici koltuğunda. Ona rağmen karşılık versem kendi camiamdan daha olumlu şeyler alırım. Karşılık vermemek farklı türlü de algılanıyor. Ona rağmen toplumun gerilmemesi için gerekeni yapmamız lazım. Gerekeni yapmak bu. Ne denirse densin karşılık vermemek, çözüm önerisiyle gitmek."

FEDERASYONUN SEÇİM TARİHİ KARARI

"Kulüpler Birliği federasyonun seçime gitmesi için imza toplamaya başlıyordu. Bundan sonra da fedreasyon da bir açıklama yaptı. Temmuzda seçime gidiyoruz diye. Zaten kulüplerin gösterdiği tavır da hasıl olmuş oldu. Doğru bir federasyon, doğru kurullar olsun. Bunun için de rekabet edecek insanlar şimdiden çalışmaya başlayacak. Bir ay gibi kısa sürede olsun dediğimizde, 100'e yakın insandan oluşuyormuş kurullar. Bir kişinin 1 haftada 100'e yakın kişiden liste oluşturacak, seçim çalışmasına başlayacak... bunlar mümkün değil. Temmuzda seçime gidilecek ve yeni federasyon seçilecek."