Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur, mayıs ayında yapılacak seçimde başkan adayı olacağı iddialarına yanıt verdi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın açıklaması yapan Timur, sarı kırmızılı kulübün başkanlığına hazırlandığı konusundaki bir soruya "Dokuz yaşında kızım okul başkanı oldu, o bile tüm arkadaşlarıyla konuştu. Ben üyelerimizin çoğuyla görüşemiyorum bile" ifadelerini kullandı.

Ara transfer konusuna da değinen Timur, 1 yada 2 takviye yapacaklarını sözlerine ekledi ve takımdan ayrılanlar olup olmayacağı hakkında net konuştu.

Erden Timur'un açıklamalarından öne çıkanlar:

"Hiçbir zaman böyle bir şey söz konusu olmadı. Ben telefonlara çıkacak vakit bulamıyorum. Böyle bir düşünce olsa zaten iletişim kurar insan. Dokuz yaşında kızım okul başkanı oldu, o bile tüm arkadaşlarıyla konuştu. Ben üyelerimizin çoğuyla görüşemiyorum bile, telefonlara cevap veremiyorum."

"SÖZ KONUSU OLMADI"

"Böyle bir şey hiç yoktu. Seçim oldukça karıştırılmak istendiği için böyle şeyler söyleniyor. Yönetim olarak da bildiğim herkesin bu konuda görüşü net. Tabii ki Galatasaray'da seçim genel kurul kararıdır. Ama bu gayreti, özveriyi gösteren, Galatasaray için her zaman fedakarlık yapam ağabeyimiz Dursun Özbek'in devam etmesidir. Çünkü projeler var. Bunların tamamlanması lazım. O yüzden böyle bir şey hiçbir zaman söz konusu olmadı."

"OYUNCULARA SABRETMİYORUZ"

Değerli bir takımımız var. Becerikli oyuncularımız var. Ama ülkemizde şöyle bir şey var, özellikle Galatasaray'da bir miktar daha fazla. Kaan Ayhan örneği verdim. Geçen seneki Kaan, bir de bu sene ne kadar başarılı şeyler yapıyor. Birçok oyuncuyu örnek verebiliriz. Oyunculara sabretmiyoruz, zaman vermiyoruz.

"TRANSFER OLABİLİR AMA..."

"Belli mevkilere transfer olabilir ama kış dönemi kısıtlı. Gelecek seneki takımın planlaması için de boşalacak yerler var. Bugünden çok doğru adım atmanız lazım. Seçeneğin az olduğu dönemdir kış transferi. Görünen 1 veya 2 takviye yapacağız gibi. Hocamızın da istediği, dört dörtlük oyuncu bulabilirsek."

'YERİNİ DOLDURMADAN KİMSE GİDEMEZ'

"Elimizdeki oyunculara sabır gösterdiğimizde ne olduğunu, oyuncularımız gösteriyor. Buna da dikkat çekmek istiyorum. Teklifler var. Birçok oyuncuya da var. Yaz transfer döneminde daha çok göreceğiz. Yerini doldurmadan oyuncu göndermek çok da söz konusu değil. Gerçekten Galatasaray'ın çıkarlarına uygun, yönetimi tatmin edecek rakamlar olursa değerlendirilecektir."