Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, memleketi Rize'deki mitingde konuştu. Muhalefeti hedef alan Erdoğan "Türkiye'nin en büyük talihsizliği vizyonsuz, beceriksiz, tembel ve değişime ayak direyen tutucu muhalefete sahip olmasıdır" dedi.

"NEREDE ALTILI MASA?"

Erdoğan "Bay Kemal güya 13. Cumhurbaşkanı olacaktı bir anda kendini CHP'nin istenmeyen adamı olarak buldu. Altılı masadan parlamentoda kimse kaldı mı? Nerede bu altılı masa? Bak parlamentoda kimse yok. Her birinin Ankara'da birer ofisi var. CHP'de her gelen gideni aratıyor. Değişim dediler ancak günün sonunda bir iç darbeyle yollarına devam ettiler" ifadelerini kullandı.

YAPAY ZEKA GÖNDERMESİ

Erdoğan, "CHP'li vatandaşlarımızın siyaset kurumundan umut kesmelerinin önüne geçeceğiz" diyen Erdoğan, "Asla alternatifsiz değilsiniz. Siyasetten beklentiniz hizmet ve eser görmekse hiç uzağa gitmenize gerek yok. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak biz buradayız. Belediye başkanı olarak millete değil de yapay zekaya soranlara, kendi iktidarları uğruna size dayatmada bulunanlara, bölücü örgütün uzantılarıyla DEM'lenenlere, size rağmen siyaset yapanlara bu seçimde esaslı bir ders vermeye hazır mıyız" ifadelerini kullandı.


Erdoğan, mitinglerde kullandığı tırın içerisinde yer alan haritada, Rize'nin üzerini raptiyeyle işaretledi.

 Erdoğan, Alper Gezeravcı'nın ardından ikinci bir astronotun da yakın zamanda uzaya çıkacağını hatırlatarak "İnşallah yakın bir tarihte ikinci astronotumuzu da uzaya göndereceğiz. Artık Ahmetler, Mehmetler, Ayşeler, Fatmalar uzaya gidecek" dedi. 

Enflasyona ilişkin mesajlarını bir kez daha yineleyen Erdoğan "Enflasyonun, pahalılığın üstesinden geleceğiz, bugünlerin sorunlarını çözecek olan yine biziz" diye konuştu.