Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Üniversitesi Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen deprem konutları kura ve anahtar teslim törenine katıldı. 32 bin konutu yıl sonuna dek teslim etme taahhüdünde bulunan Erdoğan, muhalefete dönük değerlendirmesinde bir kez daha CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında konuştu. 

MUHALEFETE YİNE TERÖR İTHAMI

Altılı Masaya işaret eden Erdoğan, şunları söyledi:

- Normal şartlarda yolda birbirlerini görseler selam vermeyecek olanları aynı ittifak çatısı altında birleştirdiler ama yine de başaramadılar. Bütün günahı da bay Kemal'in sırtına yükleyip kenara çekildiler. Bay Kemal'e ilk hançeri vuranlar ise toplam oyları yüzde 1'i dahi bulmadığı halde sırtında Meclis'e taşıdığı uyanıklar oldu.

- Halbuki milletimiz o dönem kimin nerede durduğunu gayet iyi hatırlıyor. Şimdi de önümüzdeki mahalli idareler seçimlerinde bilhassa bazı belediyeleri kaybetmemek için yine akıllara ziyan arayışlara giriştiler. Terör örgütleriyle ilişkileri tescilli partilerle demlenmek mi dersiniz, daha önceki gün Çağlayan Adliyemize saldıranların da aralarında olduğu teröristlere kol kanat germek mi dersiniz, emperyalistlerin ülkemizi köşeye sıkıştırmak için kullandıkları her araca, her argümana sarılmak mı dersiniz, velhasıl, akla gelen gelmeyen nice karanlık pazarlıkla garip bir telaş ve saldırganlık içinde çırpınıp duruyorlar.

"SAÇ SAÇA BAŞ BAŞA KAVGA HALİNDELER"

- Bir yandan da kendi içlerinde saç saça, baş başa kavga halindeler. Milletimiz Mayıs seçimlerinin ardından altılı ittifakın düştüğü duruma bakıp 'Ülke iyi ki bunların eline kalmadı' diye hamdediyor. Mart seçimlerinin ardından da herhalde aynı şükrü, şehirlerimizdeki vatandaşlarımız 'İyi ki bunların eline düşmedik' diye yapacak, gidişat onu gösteriyor.

VAADİNİ GÜNCELLEYEN ERDOĞAN: TUTMADIĞIMIZ SÖZÜ VERMEYİZ

Öte yandan bir yılda 319 bin konut yapma vaadini revize eden Erdoğan, partisinin Yeni Mahalle Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen aday tanıtım toplantısına da katıldı. Burada konuşan Erdoğan "Hedefimiz, 2 ay içinde deprem bölgesi genelinde 75 bin konutun teslimini yapmaktır. Yıl sonuna kadar 200 bin konut ve köy evini hak sahiplerine teslim edene kadar durmadan, dinlenmeden çalışacağız. Ardından bu sayıyı 389 bine tamamlayacağız. Tutamayacağımız sözü vermeyiz, söz verdiğimiz zaman da onu yerine getirmeden rahat etmeyiz" dedi.