Bayramı ailesiyle birlikte Muğla Marmaris Okluk Koyu'nda bulunan yazlık sarayda geçiren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferansla AKP il teşkilatlarının bayramlaşma törenlerine katıldı. 

Erdoğan'ın gündeminde İsrail'le ticaret eleştirileri vardı. 

Ticaret Bakanlığı, dün İsrail'e iharacat kısıtlaması getirdiğini açıklamış, kısıtlama kararında inşaat demirinden yassı çeliğe, mermerden seramiğe kadar 54 ürünün yer aldığı duyurulmuştu. 

Kısıtlama kararının Gazze'ye yönelik operasyonların başlamasından 186 gün sonra alınması ise eleştirilere neden olmuştu.

"KENDİ DEVLETİNE İFTİRA ATANLARI AKLA DAVET EDİYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu eleştirilere sert bir dille yanıt verdi. Gazze'ye en çok yardım gönderen ülkenin Türkiye olduğunu ifade eden Erdoğan şunları söyledi: 

"Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Filistin davasına ve mazlum Gazze halkına sahip çıkmaya devam edeceğiz

Ülkemizin bu konuda 21 yıldır sergilediği dik duruşu yok sayanları Allah’a havale ediyoruz. Yalan üzerinden kendi devletine iftira atanları, akla, vicdana davet ediyorum.

"İSRAİL'E YÖNELİK İLAVE TEDBİR ALDIK"

Gazze’ye havadan yardım ulaştırma çabalarımızın engellenmesi dolayısıyla İsrail’e yönelik ilave tedbirler aldık.

Gazze’ye kesintisiz, engelsiz ve yeterli miktarda insanı yardım ulaştırılıncaya kadar devam edeceğiz." 

"MİLLETİN SANDIKTA VERDİĞİ MESAJI ANALİZ EDİYORUZ"

Konuşmasında 31 Mart seçimlerine de değinen Erdoğan şunları kaydetti:

"Bir kez daha 31 Mart seçim sonuçlarının ülkemize ve şehirlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Sandıkta tecelli eden irade ile göreve gelenleri tebrik ediyorum.

Milletin sandıkta verdiği mesajları analiz ediyoruz. Geçen hafta gerçekleştirdiğimiz MYK toplantısında bunun ilk adımını attık. İstişarelerimize devam edeceğiz.

Seçim başarılarımızın arka planında milletimizle hep güçlü gönül köprüleri kurmamız var. Kendimizi yenileme, güncellemede her zaman farkımızı ortaya koyduk.

Biz olanda hayır olduğuna tüm kalbimizle inanan bir kadroyuz. AK Parti ve Cumhur İttifakı bu süreçten güçlenerek çıkacaktır. 

Sizlerden aramıza nifak sokmaya çalışan fitne odaklarına karşı uyanık olmanızı bekliyorum."