Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi’ne ilişkin Yedikule İstasyonu'nda açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son günlerde neredeyse her konuşmasında "oy yoksa hizmet de yok" tehditlerine benzer bir tehdit de Bakan Uraloğlu'ndan geldi. 

İBB yönetiminin 2019'da el değiştirmesinin ardından en çok sorun yaşadığı bakanlıkların başında gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bir kez daha İmamoğlu yönetimindeki İBB'yi İstanbul'un ulaşım sorunlarının dışında tutma niyetini dışa vurdu. 

"MURAT KURUM'LA İSTANBUL'UN DURAKLAMA DEVRİNE SON VERECEĞİZ"

İstanbul'un ihtiyacı olan toplam raylı sistem hat uzunluğunun bin 4 kilometre olması gerektiğini ifade eden Bakan Uraloğlu şöyle konuştu: 

"Yani daha yapmamız gereken 600 kilometrenin üzerinde raylı sistem var. İstanbul temel atmama törenleri değil ihtiyaçları giderecek proje üstüne projeyi yani gerçek hizmeti beklemektedir.

İstanbul, hemşehrilerimizin dertleriyle dertlenen, tek gayesi sadece İstanbul olan bir belediye başkanını hak ediyor. 

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayımız sayın Murat Kurum ile de İstanbul'un duraklama devrine son verip mevcut yönetimin bir arpa boyu yol alamadığı belediye sorumluluğundaki raylı sistem uzunluğunu ilk 5 yılda 2 katına 2034'e kadar da bin 4 kilometreye çıkarmayı hedefliyoruz.

İstanbul'a hizmet aşkımız hiç bitmeyecek ve İstanbul için planladığımız ulaşım projelerini bir bir hayata geçireceğiz"