Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğani İstanbul'da TRT World Forum'a katıldı. İsrail'in Gazze'ye dönük saldırılarına değinen Erdoğan "Gazze'de 70'i aşkın medya mensubu öldü. Nerede dünya, dünyanın o meşhur basın yayın organları nerede? Niye sesleri çıkmıyor?" dedi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya ilişkin söylemini sertleştiren Erdoğan, şu görüşleri dile getirdi:

"PANDORANIN KUTUSU AÇILDI"

- Tüm barbarlığına rağmen Gazzelilerin direniş azmini kıramayan İsrail medyadaki propaganda savaşını da kaybetmektedir. Her gün bir gazeteci katlediliyor ancak bize yıllardır basın özgürlüğünden dem vuran kurumların hiçbirinin gıkı dahi çıkmıyor. İsrail'in zalimliğinin önüne geçemezsek dünyanın hiçbir yerinde hiç kimse kendini güvende hissedemez. Çünkü bir kere pandoranın kutusu açıldı.

"MİLOSEVİC GİBİ MAHKUM OLACAK"

(Netanyahu ve destekçileri) - Bunlar terörün yardakçısı olarak teröristtir ve Lahey Adalet Divanı'nda kesinlikle yargılanacaklardır. Milosevic nasıl yargılandıysa, nasıl mahkum olduysa inanıyorum ki Netanyahu ve onun yardakçıları aynı şekilde yargılanacaktır, sonunda mahkum olacaklardır.