Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TBMM'de ortak grup toplantısında konuştu. 

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dönem daha iktidarda kalmak istediğini belirterek "Cumhurbaşkanının başka bir düşüncesi yok. Bütün çabası bir dönem daha, bazılarının da iddiası belki de bu dönemi 7 yıla çıkaracaklar" dedi.

"21 YIL YETMİYOR, NASIL BİR MANTIK"

Karamollaoğlu, şunları söyledi:

- Cumhurbaşkanının başka bir düşüncesi yok. Bütün çabası bir dönem daha, bazılarının da iddiası belki de bu dönemi 7 yıla çıkaracaklar. Anayasa'da bazı değişiklikler yapılırsa Sayın Cumhurbaşkanı, bir 7 yıl daha ömrü vefa ederse iktidarda kalacak. Allah'tan kork. İşe gelirken, '2 dönem hadi bilemedin 3 dönem' diyordun, şimdi 21 yıl sana yetmiyor, nasıl bir mantık, nasıl bir anlayış.

- Milletin önüne çıkarken insanın yüzü kızarır. 21 sene önce söylediklerini bugün tekrar tekrar bir dinle lütfen, modern teknoloji buna imkan veriyor, kendi sesinden hem de başkasının sesinden değil. Ne dedin, şimdi ne diyorsun, ne yapmaya çalışıyorsun. Mahvettin.

40+1 ARAYIŞI

Karamollaoğlu, iktidarın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde yer alan seçilme şartı 50 artı 1'in düşürülmesi yönünde adımlar atabileceğini kaydederek, "Artık yüzde 50 yetmiyor. Yüzde 40'dan da emin değil. Onun için aşağı indirmeye çalışıyor. Acaba 'ben iktidar olarak, tabiri caizse muhalefeti avucumun içine alıp, kendim kumanda edersem, politikaları değiştirerek bir dönem daha kalabilir miyim?' Onlara da elbette bir şeyler vererek. Yapamazsın arkadaş" dedi.