Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas'la telefonda görüştü.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail güçlerinin Gazze'de yayın hazırlığı yapan TRT Arabi ekibine yönelik saldırısına ilişkin, TRT canlı yayınına katıldı. Altun, 7 Ekim'den bu yana süren İsrail saldırılarında 140 gazetecinin hayatını kaybettiğini belirterek, aynı şekilde bugün de TRT Arabi ekibinin hedef alındığını söyledi.

"TÜM İMKANLARI SEFERBER ETMEMİZ GEREK"

Altun; Erdoğan-Abbas görüşmesi şu sözlerle anlattı:

- Uluslararası alanda Cumhurbaşkanımız yoğun bir diplomatik gayret ortaya koyuyor. Biraz önce Cumhurbaşkanımız, Sayın Mahmud Abbas ile telefon görüşmesini tamamladı. Cumhurbaşkanımız orada da Sayın Mahmud Abbas'a çok açık ve net bir şekilde şunu vurguladı; 'Ne olursa olsun İsrail'in Gazze'ye yönelik barbarca saldırıları karşısında biz dik durmaya devam edeceğiz ve İsrail, bu zulmün bedelini ödeyecek' dedi.

- Elbette şunun da altını çizdi Sayın Cumhurbaşkanımız; 'Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin kararı dahil ateşkes için tüm imkanları seferber etmemiz gerekir' dedi. Yine tabii ki bütün Filistinli gruplar arasında bir insicamın olması gerektiğini de vurguladı. İsrail'e karşı dimdik birlik içerisinde mücadele edilmesi gerektiğini ortaya koymuş oldu.