Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 

Görüşmede, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü PKK/YPG/KCK'lı teröristlerin taciz ve sızma girişimi ile hain saldırı sonrası başlatılan ve devam eden terörle mücadele harekatlarına ilişkin gelişmeler ele alındı. 

Erdoğan ve Bahçeli görüşmede, terörle mücadelenin seyri hakkında fikir alışverişinde de bulundu. 

AKŞENER İLE DE GÖRÜŞTÜ 

Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Pençe-Kilit Harekat bölgesindeki terör saldırısı ve sonrasındaki durum ele alındı. 

DOLMABAHÇE'DE GÜVENLİK ZİRVESİ

Gelen şehit haberleri sonrasında, Erdoğan’ın kararıyla, bugün İstanbul’daki Dolmabahçe Çalışma Ofisinde güvenlik toplantısı icra edileceği açıklanmıştı. 14.30 başlaması öngörülen toplantıdan saat 16.20'de ilk fotoğraf paylaşıldı.

Toplantıya, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç da katıldı. Yaklaşık 17.00'de sona eren toplantının ardından henüz bir açıklama yapılmadı.