Manchester City'nin yıldız forveti Erling Haaland iyileşme sürecinin ortasında. Norveçli yıldız birkaç haftadır sakatlığı nedeniyle takımdan uzaktı. Ciddi bir sakatlık olmamasına rağmen oyuncu harekete geçti ve 'Mucize Adam'ı devreye soktu.

Haaland perşembe gününe kadar İspanya topraklarında fizyoterapist ve biyomekanik uzmanı John Haddad ile antrenman yaptı. Bu, forvetin normalde kulüp tarafından kullanılan tedaviye alternatif yöntemleri ilk kez denemesi değil. Geçmişte kickboks, kum torbalarıyla çalışma veya uykuyu iyileştirmek için özel gözlükler kullanma gibi başka teknikler de denedi.

Haddad, Norveç basınına Haaland'la yaptığı özel çalışmalar hakkında sorulan soruya "Beyin vücudu kontrol eder ve onu nasıl programlayacağınızı anladığınızda neredeyse her şey daha kolay hale gelir" dedi. Norveçli, 'Mucize Adam'la daha önce de birçok kez birlikte çalıştı.

Haaland 2020 yılında da kalça problemi yaşadığında ona başvurmuştu. Diğer sporcular ve MMA dövüşçüleri ile çalışmasıyla ünlü olan Haddad, koşu ve sprintteki deformiteleri analiz ediyor.

KULÜPLER DÜNYA KUPASI HEDEFİ

Pep Guardiola, Crystal Palace maçında Haaland'dan yoksun olacak ama Norveçli çoktan İngiltere'ye geri döndü.

Manchester'a gitmeden önce City fizyoterapisti Mario Pafundi tarafından İspanya'da ziyaret edildi. Aynı kişi milli takımıyla her seyahatinde ona eşlik ediyor.

Pep Guardiola cuma günü düzenlediği basın toplantısında "Kulüp dışında tedavi görüyordu. Daha yeni döndü, doktorlar onu gördüğünde durumunu öğreneceğiz. Umarım Suudi Arabistan'a seyahat edebilir, maçtan sonra oraya gideceğiz. Bizimle birlikte seyahat edecek ve sonra ilk maçta ya da ikinci maçta ya da geri döndüğümüzde oynayıp oynayamayacağını göreceğiz" dedi.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

John Haddad (@jhhaddad)'in paylaştığı bir gönderi

Haaland Dünya Kulüpler Kupasına mümkün olduğunca iyi bir şekilde gitmek için her şeyi yaptı. Takımının bu yeni şampiyonluğu kazanmasına yardım etmek istiyor. City, turnuvanın açılışını salı günü yarı finalde Urawa Reds karşısında yapacak.

Finale kalırlarsa cuma günü Fluminense-Al Ahly maçının galibine karşı oynayacaklar.