Ertuğrul Doğan, Trabzonspor Kulübü'nün Başkanı olarak, kulübü layık olduğu konuma getirmek için çaba gösterdiklerini belirtti.

Trabzonspor Dergisi'nde yer alan makalesinde Doğan, 2024'te birlikteliklerini artırarak, hayallerinin peşinden kararlılıkla koşmaya, son şampiyonlukta olduğu gibi her alanda kenetlenmeye, pes etmeme ruhuna ve imrenilen Trabzonspor karakterine ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Sportif ve ekonomik olarak yeniden yapılanma sürecinde olduklarını açıklayan Doğan, "Bu süreçte camiamızın her ferdi yol arkadaşımız olmalı. Bir kişiyi dahi dışarda bırakmadan ilerlemeliyiz. Sportif anlamda şampiyon teknik direktörümüz Abdullah Avcı ile tekrar buluştuk ve yakın geçmişte yaşadığımız o benzersiz duyguları tekrar yaşayabilmek için elbirliğiyle gerekeni yapacağız." dedi.

"DÖNÜŞÜMÜ ÜÇ AŞAMALI PLANLADIK"

Doğan, A takımının yanı sıra, altyapılarının da organize edilerek yeni dönem hedeflerine ulaşmak için gerekli adımların atıldığını belirterek, şunları söyledi:

"Hem A takım hem de altyapıdaki değişim ve dönüşümü üç aşamalı olarak planladık. Kısa, orta ve uzun vade hedefleri kapsamında A takımımızın bu sezon ligde ve Türkiye Kupası'nda arzulanan başarıyı sağlaması, sezon sonu da gelecek sezon şampiyonluğa oynayacak şekilde kadronun kurgulanması ve o kadronun sezonlara yayılarak sürdürebilir ve dönüştürülebilir hale getirilmesi var. Altyapımızın da orta vadede oyuncu havuzuna katkı vererek, A takımımıza yetenekli ve gelecek vaat eden gençleri kazandırmasını hedefliyoruz."

"ARTIK DENİZ BİTTİ"

Ertuğrul Doğan, mali disiplin ve ekonomik yapılanmanın önemine dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı:

"Bundan asla taviz vermeyeceğiz çünkü futbolumuzda artık deniz bitti. Kulüplerin ekonomisi sürdürebilir olmaktan çıktı. Ticari gelirler yarı yarıya azaldı, yayın geliri 600 milyon dolardan 90 milyon dolarlara kadar düştü. Avrupa'da en yüksek bütçeye sahip 20 kulübün en önemli gelir kalemini yayın geliri oluştururken, ligimizdeki kulüplerin en düşük gelir kalemi artık yayın geliri oldu. Türkiye Futbol Federasyonunun özellikle yeni yayın ihalesi sürecini doğru yönetmesini çok önemsiyorum."

"RAKİPLERE KORKU SALAN BİR EKOL"

Trabzonspor'un zirveye ulaşma ve bu başarıyı kalıcı kılmak amacındaki kararlılığını dile getiren Doğan, ekledi:

"Hedeflerimiz çok net, bazı şeyleri geliştirmek, taraftarlara 90 dakika boyunca heyecan yaşatan ve bordo-mavi renkleri gören dostlara gurur veren, rakiplere korku salan bir futbol ekolü oluşturmak için çabalıyoruz."