Süper Lig'in 30. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe maçının ardından taraftarların sahaya girerek sarı-lacivertli futbolculara saldırması ile ilgili ilk kez açıklamada bulundu.

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan'ın düzenlediği basın toplantısında CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, AKP Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın ve AKP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç'in de bulunması dikkat çekti.

Ertuğrul Doğan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"SAHAYA GİRİLMESİ YANLIŞTIR"

"Ben Trabzonspor Kulübü Başkanı olarak şunu net söyleyeyim. Trabzonspor, yaşanan olaylar nedeniyle ceza almayı hak etmiştir. Adalet herkes için olacak. Sahaya girilmesi yanlıştır. Ancak Türkiye'de daha önce birçok stadyumda sahaya su atıldı, sahaya binlerce taraftarın girdiği yerler oldu, stadyumların yakıldığı yerler oldu, polis arabaları ters çevirilip yakıldı. Bunları unutmamak lazım."

"ŞEREFSİZCE SALDIRIYA UĞRADI"

Türkiye'de ilk defa bir şey oldu. Güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirmişken sahaya giren bir taraftar şerefsizce saldırıya uğradı. Yerde yatan insanın kafasına vurmak delikanlılığa da insanlığa da sığmaz. Sahanın ortasındaki o taraftarın başına bir şey gelseydi. Biz ne diyecektik ailesine?

"BİZİM SEYİRCİMİZİ TAHRİK ETMİŞTİR"

Hakem kararlarının ortamı gerdiğini belirten Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlk golden önce faul için VAR'ın devreye girmemesi, penaltıda kırmızı kartın verilmemesi, üçüncü golden önceki yine faulün verilmemesi... Bunun gibi şeyler gerçekten, bizim seyircimizi tahrik etmiştir. Bu doğrudur. Bu bizi de çok üzüyor."

"TARAFTAR HAKLI OLSA DA..."

"Şunu asla unutmamak lazım. Biz geldiğimiz günden beri adalet diyoruz, yıllardır adalet diyoruz. Kendi içimize de bakacağız. Sahada ne olursa olsun, seyircimiz ne kadar davasında haklı olursa olsun, ki haklıdır, hiçbir şekilde sahanın içerisine müdahale olmaması gerekiyordu."

Trabzonspor camiası bu yapılanları asla unutulmayacak. TV'de şaklabanlık yapanları da, sosyal medyadaki klavye delikanlıları da unutmayacak. Tek tek hepsinin peşinden giderek hesabını soracak.

"BUNUN NERESİ ADALET?"

Çıkan olaylarla ilgili iki taraftarın tutuklanması ile ilgili de konuşan Ertuğrul Doğan "Merak ediyorum, Türkiye'nin neresinde, hangi şehrinde bugüne kadar sahaya giren biri herhangi bir darp olayına karışmadığı halde tutuklanmıştır? Adalet diyorsunuz, sesleniyorum. Bunun neresinde adalet var" dedi.