Almanya'da yaşayan 46 yaşındaki Çağdaş Halıcılar, Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Jeff Bezos'a olan benzerliğiyle herkesi şaşkına çeviriyor...

Eskiden elektrikçi olan fakat daha sonra Bezos ile olan benzerliğini fark ederek bunu paraya çevirmek isteyen Halıcılar, "Onun ikiz kardeşi gibiyim" dedi. Halıcılar, Bezos gibi giyindiğini söylerken, "Ben kafamı kazıtıyorum ve krem sürüyorum. Ben bunu 10 yıldır yapıyorum" dedi.

İşini bıraktıktan sonra CB Transporte isimli bir şirket kuran Halıcılar, Bezos gibi girişimci olduğunu söylüyor. Halıcılar, "Ben girişimci oluyorum, arkadaşlarım bana Bezos'a benzediğimi söyledi. Hatta bazıları onun beni klonladığını bile söyledi" ifadesini kullandı.

Bu imajını kullanmak isteyen Bezos, bir kast ajansına kaydolduğunu ve Almanya'da birçok televizyon kanalı ve etkinliğe katıldığını söyledi. Halıcılar, "Ben ABD'de Seattle'a gittiğimde Amazon'un kampüsünü ziyaret ettim. Oradaki bütün Amazon çalışanları yanıma gelip benimle konuştu ve selfie çekti" dedi.

Halıcılar, "Ben Bezos gibi yaşıyorum. Ben de gemide ziyaret ediyorum, yardımcım var ve kaliteli içki içmeyi seviyorum. Benim isteğim Bezos'un yatında onunla viski içmek" ifadesini kullandı.