Ankara'nın Sincan ilçesinde eski eşi tarafından başından silahla vurularak öldürülen 25 yaşındaki Nursena Kozan'ın cenazesi toprağa verildi. 

CENAZE SLOGANLARLA TAŞINDI

Sincan Tandoğan Mahallesi Peçenek Caddesi'ndeki evinin önünde, eski eşi Şafak Şahin tarafından başından vurulan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 4 yaşında kız çocuk sahibi Kozan'ın cenazesi, Karşıyaka Ahmet Efendi Camisi'ne getirildi. Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Kozan'ın cenazesi, kadın yakınları tarafından "kadına şiddete hayır" sloganlarıyla cenaze arabasına taşındı.

CENAZEDE GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Kozan'ın annesi Gülay Tek ve babası Erdal Kozan, kızlarının tabutu başında taziyeleri kabul ederken gözyaşı döktü. Cenaze namazının ardından Gülay Tek ve bazı kadınlar, "Erkek şiddetinden gitti. Erkekler değil kadınlar taşıyacak" diyerek, Kozan'ın cenazesini cenaze aracına kadar taşıdı. Kadınlardan bazıları ise kısa süreli 'Kadına şiddete hayır ve 'Şiddet gösteren erkekler yok olsun' sloganları attı. Nursena Kozan'ın cenazesi daha sonra Karşıyaka Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Sincan ilçesinde 13 Aralık'ta Şafak Şahin (36) boşandığı Nursena Kozan'ı başından silahla vurmuş, ağır yaralanan kadın hastanede tedavi altına alınmıştı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince yakalanan Şahin, "tasarlayarak eski eşe karşı kasten öldürme" suçundan tutuklanmıştı.