Hem saha içi, hem saha dışı olaylarıyla tartışılan A Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu üçüncü ve son maçında bugün Çekya ile karşılaşacak.

Gürcistan galibiyetiyle yere göğe sığdırılamayan, Portekiz mağlubiyetiyle topa tutulan, Arda Güler-Montella odaklı tartışmalarla gündemden düşmeyen Ay-Yıldızlılar’ın kritik sınavı Hamburg’daki Volkspark Stadı’nda saat 22.00’de başlayacak. F Grubu’ndaki son maçlar öncesi takımımızın grup liderliği şansı bulunmuyor. Portekiz lider olarak son 16’ya gitmeyi garantiledi.

A Milli Futbol Takımı’nda bugünkü maç öncesi 2 gollü oyuncu bulunmuyor. Gürcistan maçında ağları sarsan Mert Müldür, Arda Güler ve Kerem Aktürkoğlu, turnuvanın 1’er gollü oyuncuları arasında...

MİLLİLERDE ÜÇ EKSİK

Ayak bileğinde travma oluşan Orkun Kökçü ve dizinde ağrısı olan Mert Günok’un bugün forma giymesi zor. Takımla çalışmalara başlayan İrfan Can Kahveci kadroda yer alacak. Sarı kart cezalısı Abdülkerim Bardakcı yok. Birer sarı kartı bulunan Hakan Çalhanoğlu, Samet Akaydin ve Zeki Çelik, Çekya maçında da sarı kart görmeleri halinde son 16 turunda cezalı duruma düşecek.

MUHTEMEL 11'LER

Türkiye: Altay, Mert Müldür, Samet, Merih, Ferdi, Kaan, İsmail, Hakan, Arda, Kenan, Barış Alper

Çekya: Stanek, Holes, Hranac, Krejci, Coufal, Soucek, Provod, Doudera, Barak, Hlozek, Chytil

OLASILIKLAR VE MUHTEMEL RAKİPLER

Millilere grup ikinciliği için 1 puan yeterli olacak. Ay-Yıldızlı ekip galibiyet ya da beraberlik halinde grubu ikinci sırada tamamlayacak ve diğer maçın sonucuna bakmaksızın adını son 16 turuna yazdıracak.

Bizim Çocuklar, Çekya’ya yenilirse, grup üçüncülüğü için Gürcistan’ın Portekiz karşısında puan kaybı yaşamasını bekleyecek. Böyle bir tabloda Türkiye; 6 grubun en iyi dört üçüncüsü arasına girerse, yine bir üst tura yüksel me şansına sahip.

Gürcistan kazanırsa, takımımızın mağlubiyeti, grupta son sırayı alıp elenmemiz anlamına geliyor.

Milli Takım grubunu 2. sırada tamamlarsa; D Grubu lideri Avusturya ile eşleşecek.

Ay-Yıldızlılar en iyi dört üçüncü arasına girmesi halinde, B Grubu’nun lideri İspanya veya C Grubu’nun lideri İngiltere ile eşleşecek.