2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) A Grubu 3. ve son maçları bugün oynanacak. Gruptan çıkmayı garantileyen Almanya, İsviçre karşısında liderlik için sahaya çıkacak. İsviçre ise kazanarak adını üst tura yazdıran bir diğer takım olmak istiyor. Grubun diğer maçında ilk iki sıra şansı kalmayan Macaristan ilk puanını İskoçya karşısında almak için mücadele verecek, İskoçya ise Macaristan karşısında kazanarak üst tur için grubun diğer maçında Almanya'nın üç puan almasını bekleyecek. 

EURO 2024 MAÇLARI (23 HAZİRAN)

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) 23 Haziran Pazar günü A Grubu maçları oynanacak.

Aynı saatte başlayacak iki karşılaşmada İsviçre Almanya ve Macaristan İskoçya karşı karşıya gelecek.

İsviçre Almanya maçı 23 Haziran Pazar günü saat 22.00'de oynanacak.

Macaristan İskoçya maçı 23 Haziran Pazar günü saat 22.00'de oynanacak.

ALMANYA İSVİÇRE KARŞISINA RAHAT ÇIKACAK

Frankfurt Arena'da oynanacak Almanya İsviçre maçı TSİ 22.00'de başlayacak, Müsabakayı İtalya Futbol Federasyonundan hakem Daniele Orsato yönetecek. Tecrübeli hakemin yardımcılıklarını Ciro Carbone ile Alessandro Giallatini üstlenecek. 

EURO 2024'e ev sahipliği yapan Almanya, son maçlar öncesi gruptan çıkmayı garantiledi. 

A Grubu'ndaki ilk maçında İskoçya'yı 5-1, ikinci karşılaşmasında ise Macaristan'ı 2-0 yenen Almanya, 6 puana ulaştı. Ev sahibi ülke, mücadeleden alacağı beraberlikle gruptan lider olarak çıkacak. 

İSVİÇRE'YE BERABERLİK YETİYOR

Türk asıllı İsviçreli teknik direktör Murat Yakın'ın yönettiği İsviçre, maçtan 1 puan çıkarırsa adını son 16 turuna yazdıracak. 

Gruptaki ilk maçında Macaristan'ı 3-1 yenen İsviçre, ikinci müsabakada İskoçya ile 1-1 berabere kaldı. Dört puan toplayan Murat Yakın'ın öğrencileri, ikinci sırada bulunuyor. 

İsviçre, Almanya'dan 3 puan alırsa lider, bir puan alırsa ikinci olarak son 16 turuna yükselecek. İsviçre kaybetmesi durumunda ise aynı saatte başlayacak İskoçya-Macaristan maçının sonucunu bekleyecek. 

İSVİÇRE ALMANYA ARASINDA 54. MAÇ

İsviçre ile Almanya, tarihlerinde 54. kez karşı karşıya gelecek. 

İki ekip arasında daha önce yapılan 53 müsabakada Almanya 36, İsviçre 9 kez kazandı. Sekiz karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı. 

Almanya'nın attığı 142 gole İsviçre 69 golle yanıt verebildi. 

İSKOÇYA'YA MACARİSTAN GALİBİYETİ YETMEYEBİLİR

 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) A Grubu 3. ve son maçında İskoçya ile Macaristan karşı karşıya gelecek. 

Stuttgart Arena'da oynanacak İskoçya Macaristan maçı TSİ 22.00'de başlayacak. Müsabakayı Arjantin Futbol Federasyonundan hakem Facundo Tello yönetecek. Tello'nun yardımcılıklarını Gabriel Chade ile Ezequiel Brailovsky üstlenecek. 

Grupta 1 puanı bulunan İskoçya, ikinci olarak son 16 turuna yükselmek için umutlarını koruyor. 

Turnuvadaki ilk maçında Almanya'ya 5-1 yenilen İskoçlar, ikinci müsabakada İsviçre ile 1-1 berabere kaldı.

Macaristan'ı yenmesi durumunda İskoçya, ikincilik için aynı saatte Almanya ile karşılaşacak İsviçre'nin yenilmesini bekleyecek. İsviçre'nin Almanya'dan en az 1 puan alması durumunda İskoçlar, en iyi 4 grup üçüncüsünden biri olmayı bekleyecek. 

MACARİSTAN İLK PUANINI ALMAK İSTİYOR

A Grubu'nda iki maç sonunda puanı bulunmayan tek takım Macaristan oldu. 

Gruptaki ilk müsabakada İsviçre'ye 3-1 yenilen Macarlar, ikinci karşılaşmada Almanya'ya 2-0 mağlup oldu. Henüz puanla tanışamayan Macaristan, karşılaşmadan galibiyetle ayrılıp, en iyi 4 grup üçüncüsü arasına girerek yoluna devam etmeyi hedefliyor.