2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) C ve D Grubu 3. ve son maçları bu akşam oynanacak. Üst tura yükselecek takımların belli olacağı maçlarda Avusturya, Fransa Polonya D grubunda karşılaşacak, İngiltere Slovenya ve Danimarka Sırbistan ise C grubunda karşı karşıya gelecek. 

EURO 2024 MAÇLARI (25 HAZİRAN)

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) 25 Haziran Salı günü C ve D Grubu maçları oynanacak.

Hollanda Avusturya maçı 25 Haziran Salı günü saat 19.00'da oynanacak.

Fransa Polonya maçı 25 Haziran Salı günü saat 19.00'da oynanacak.

İngiltere Slovenya maçı 25 Haziran Salı günü saat 22.00'de oynanacak.

Danimarka Sırbistan maçı 25 Haziran Salı günü saat 22.00'de oynanacak.

FRANSA POLONYA KARŞISINA LİDERLİK İÇİN ÇIKIYOR

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) D Grubu üçüncü maçında Fransa Polonya karşılaşacak. 

BVB Dortmund Stadı'nda oynanacak müsabakayı  İtalyan hakem Marco Guida yönetecek. Guida'nın yardımcılıklarını aynı ülkeden Filippo Meli ve Giorgio Peretti yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Slovenyalı Rade Obrenovic olacak. 

Gruptaki son maçına 4 puanla çıkan Fransa'ya Polonya karşısında alacağı 1 puan son 16 turuna yükselmesi için yeterli olacak.

İlk maçta Avusturya'yı 1-0 yenen, ikinci karşılaşmada ise Hollanda ile 0-0 berabere kalan Fransa, grupta 4 puan ile aynı puana ve averaja sahip Hollanda'dan 1 gol az attığı için ikinci sırada yer alıyor. 

Grubun diğer maçında ise Hollanda ile Avusturya karşı karşıya gelecek. eğer Hollanda da kazanırsa Fransa'ya grup liderliği için "Portakallar"dan en az 2 gol daha farklı bir galibiyet elde etmesi gerekecek. Fransa, Hollanda'dan 1 gol daha fazla farkla kazanırsa, puan ve averaj eşitliği olacak ve ilk iki basamağı sırasıyla averaj, atılan gol ve kartlar belirleyecek. 

Son maçlar öncesinde Polonya'nın ise gruptan çıkma şansı bulunmuyor. Üç puanlı Avusturya'ya 3-1 mağlup olan Polonya, ikili averajda rakibinin gerisinde bulunduğu için son sırada Avrupa Şampiyonası'na veda etti. 

HOLLANDA AVUSTURYA KARŞISINDA SÜRPRİZ İSTEMİYOR

D Grubu üçüncü maçında Hollanda Avusturya karşılaşacak. 

Karşılaşmayı Slovak hakem Ivan Kruzliak yönetecek. Kruzliak'ın yardımcılıklarını aynı ülkeden Branislav Hancko ve Jan Pozor yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Bosna Hersekli Irfan Peljto olacak. 

Hollanda'nın Avusturya'ya karşı alacağı bir puan, son 16 turu için yeterli olacak. 

İlk maçta Polonya'yı 2-1 yenen, ikinci karşılaşmada ise Fransa ile 0-0 berabere kalan Hollanda, grupta 4 puan ve gol fazlasıyla zirvede yer alıyor. 

Bir puanın yeteceği "Portakallar", Avusturya'ya karşı galip gelir ve Fransa kazanamazsa lider olarak son 16 turuna yükselecek. Aynı durum, Hollanda berabere kalır, Fransa kaybederse de geçerli olacak. Hollanda ve Fransa'nın son maçlarda berabere kalması veya kazanması halinde oluşacak puan eşitliğinde ise ilk iki basamağı sırasıyla averaj, atılan gol ve kartlar belirleyecek. Hollanda kaybetmesi halinde Fransa-Polonya maçından gelecek sonuca göre ikinci veya en iyi üçüncülerden biri olarak tur atlamayı bekleyecek. 

AVUSTURYA'DA PAROLA "GALİBİYET"

Avusturya'nın grupta ilk ikiye girebilmek için galip gelmesi gerekiyor. 

Grupta Fransa'ya 1-0 kaybeden ve Polonya'yı 3-1 yenen Avusturya, 3 puanla üçüncü sırada bulunuyor. 

Hollanda'yı yenmesi durumunda gruptan çıkacak Avusturya, aynı zamanda Fransa'nın puan kaybı yaşaması halinde ise lider olarak son 16 bileti alacak. Avusturya, puan kaybettiği takdirde en iyi üçüncüler arasına girmeyi bekleyecek. 

DANİMARKA SIRBİSTAN KARŞI KARŞIYA GELİYOR

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) C Grubu'nun üçüncü ve son maçında Danimarka Sırbistan karşılaşacak. 

C Grubu'nda ikinci maçlar sonucunda İngiltere 4 puanla liderlik koltuğunda oturuyor. Danimarka ile Slovenya'nın ikişer, Sırbistan'ın ise 1 puanı bulunuyor. 

Danimarka, yarın kazanması durumunda son 16 turunu garantileyecek. Sırbistan ise kazanması halinde İngiltere-Slovenya maçının sonucunu bekleyecek. 

İngiltere'nin Slovenya'yı yenmesi halinde beraberlik Danimarka'yı son 16 turuna götürecek. Bu senaryoda Slovenya ve Sırbistan'ın dört en iyi grup üçüncüsü arasına girmesi oldukça zorlaşacak. 

İNGİLTERE'YE SLOVENYA KARŞISINDA BERABERLİK YETİYOR

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) C Grubu üçüncü maçında İngiltere ile Slovenya karşı karşıya gelecek. 

İngiltere, Slovenya karşısında 1 puan alması durumunda gruptan çıkmayı garantileyecek. 
Grupta geride kalan 2 karşılaşmada 4 puanı bulunan İngilizler, galip gelmesi durumunda ise gruptan lider olarak çıkacak. 

Slovenya'nın ise gruptan çıkmak için İngiltere karşısında kazanması gerekecek. Kazanması halinde puanını 5'e yükseltecek Slovenya, Danimarka-Sırbistan maçının sonucunu bekleyecek.