İngiltere Milli Takım Teknik Direktörü Gareth Southgate ve oyuncuları, Avrupa şampiyonu olma hedefiyle ünlülerin tavsiye ettiği Oura Yüzüğü'nü kullanmaya başladı. Southgate ve oyuncularına, Almanya'daki EURO 2024 sırasında uyku, stres ve kalp sağlıklarını takip edebilmeleri için bu yüzüklerden verildi.

Aralarında Conor Gallagher'ın da bulunduğu bazı İngiliz oyuncular, Southgate'in ekibi her türlü marjinal yöntemi denerken, yüzüklerini antrenmanlarda bile takıyor. Southgate, yüzüğünü sol işaret parmağında kullanıyor.

İngiltere'nin savunma oyuncusu John Stones da EURO'dan önce bir Oura Yüzüğü takmıştı.

Geçen yıl konuşan Stones, "Yataktan kalkar kalkmaz yaptığım ilk şey nasıl uyuduğumu görmek için Oura Yüzüğümü kontrol etmek oluyor, bağımlılık yapıyor. Bana uykuya dalmamın ne kadar sürdüğünü, ne kadar REM ve derin uyku uyuduğumu, kaç kez uyandığımı söylüyor... çılgınca." ifadelerini kullandı.

ÜNLÜLERİN TERCİHİ OURA YÜZÜĞÜ

Oura Yüzüğü'nün faydaları şirketin web sitesinde açıklanıyor ve ürüne güvenenler arasında ABD Ordusu ve Ultimate Fighting Championships de bulunuyor.

Oura web sitesinde yüzüğün performansı nasıl artırabileceği şöyle açıklanıyor:

İster profesyonel bir spor organizasyonunu yönetiyor ister seçkin kuvvetleri eğitiyor olun, hassas biyometri ile ekibinizin her zaman en üst düzeyde performans göstermesini sağlayın. Dinlenmeye öncelik vermek, antrenman programlarını ayarlamak, iyileşmeyi izlemek ve hastalık, yaralanma ve yorgunluk belirtilerini tespit etmek için doğru ve sürekli verileri kullanın.

Oura Yüzükleri'nin her biri 421 sterline kadar mâl oluyor. İngiltere, Southgate'in 26 kişilik ekibinin her üyesi ve personel için tam fiyat ödemiş olsaydı, bu yüzükler için 12 bin sterlinden fazla harcama yapmış olacaktı.

Southgate ve İngiliz oyuncuları, ABD ordusu ve UFC'nin yanı sıra Kim Kardashian, Gwyneth Paltrow ve Jennifer Aniston gibi ünlülerin de Oura Yüzüğü'nün hayranı olduğu belirtiliyor.

Şirketin web sitesinde ayrıca kullanıcıların genel sağlıklarında %87, uyku kalitelerinde %88, stres yönetimlerinde %74 ve iş üretkenliklerinde %71 iyileşme yaşadıkları iddia ediliyor.

Haber, The Sun ve Telegraph sitelerinden derlenmiştir.