EURO 2024 öncesi Türkiye için söylenen 'gizli ev sahibi' sözü boşa çıktı. Çünkü Türkler gerçek ev sahibi olduğunu kanıtladı! Turnuvanın grup aşamasında en fazla bilet alan millet Türkler oldu. Türkiye geride kalan üç maçta toplam 130 bin taraftarıyla tribünde yer aldı. En yakın rakibimiz ise Almanya... Almanlar üç maçta 125 bin bilet satın aldı. Üçüncü sırada ise 103 bin biletle turnuvaya veda eden Hırvatistan var.

173 BİLETİN 4'TE 3'Ü BİZİM

Türk futbolseverler, şimdiye dek oynanan üç maçta da tribünlerde rakiplerine büyük üstünlük kurdu. Milliler; 62 bin Dortmund Stadı'nda iki maça çıktı. 49 bin kişilik Hamburg'da da son grup mücadelesini verdi. Bu karşılaşmalarda satılan toplam 173 bin biletin 130 binini Türkler aldı. Tribünde en az taraftarla temsil edilen ülke İspanya oldu. Futboluyla herkesi kendilerine hayran bırakan Matadorları sadece 34 bin taraftarı takip etti.

HER MAÇIMIZ BAYRAM GİBİ

Türkiye'nin her maçı tam bir şenliğe dönüyor. Şehir merkezlerinde kurulan alanlar dolup taşıyor. Yüzlerini kırmızı ve beyaz renklere boyayan Türkler dünya medyasının da ilgi odağı oluyor. Sadece maçlarımızı oynadığımız şehirlerde değil, Almanya'nın dört bir yanında kurulan maç izleme alanları da büyük ilgi görüyor.

Tek olumsuz görüntü ise Türkiye'nin maçlarında sahaya atlama olayının daha fazla yaşanması...