Bursa'nın Nilüfer ilçesi Kayapa Mahallesi 199. Sokak’ta saat 16.30 sıralarında, iddiaya göre, ev sahibi Hüseyin Balı ile bilinmeyen nedenle tartışan kiracı Atakan Aksu, 3 katlı binanın giriş katındaki dairenin doğalgaz vanasını açtı. 

Evde gaz sıkışması nedeniyle patlama meydana geldi. Kapı ve pencerelerin parçalandığı, eşyaların sokağa fırladığı olay sonrası adrese çok sayıda, sağlık, itfaiye ve polis ekibi gönderildi. 

Yaralanan kiracı Aksu, ilk müdahalesinin ardından şehir hastanesinde tedaviye alındı. Yaralının hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRDÜĞÜ VE UYUŞTURUCU BAĞIMLISI OLDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ

Olaya ilişkin ekipler incelemede bulundu. Ekipler, yaptığı incelemede şüphelinin önce doğalgaz vanasını kapattığı, ardından spiral makinesi ile doğalgaz borusunu kestiği, doğalgaz vanasını tekrar açtıktan sonra çakmak ile patlamaya neden olduğu öğrenildi. Uyuşturucu bağımlısı olduğu ve psikolojik tedavi gördüğü ileri sürülen şüphelinin vücudunda 2'nci derece yanık olduğu belirtildi.

"PATLAMAYA MÜDAHALE ETMEK İSTEDİK AMA KİRACIMIZ VANANIN KOLUNU SÖKMÜŞ"

Ev sahibi Hüseyin Balı, kiracısının vanayı sonuna kadar açtığını ve vananın saatinden yüksek bir ses gelmesinin ardından müdahalede bulunmak istediğini belirterek, "Kiracı doğalgazı açmış, bir anda vananın saatinden ses gelmeye başladı. Vanayı kapatmak istedim ama kolunu sökmüş. İçeride gaz birikmiş, kendimi dışarı attım ve patlama gerçekleşti. Kiracımız şizofren hastası. Kendisi, yakın zamanda torunum geleceği için evden çıkacaktı. Bir sorunumuz yoktu. Patlama olduğu anda kaçmaya başladı. 4 milyona yakın zararımız var" dedi.