Bir zamanlar Hollywood'da fırtınalar estiren Eva Mendes, Ryan Gosling ile evlenip çocuk sahibi olduktan sonra kameralardan da uzaklaştı. Mendes, çocuklara bakmak için kariyerini askıya alırken Ryan Gosling de yıldızını parlattı.

Güzel oyuncu, yakın zamanda verdiği bir röpotajda oyunculuktan anneliğe odaklanmaya nasıl karar verdiğini anlattı.

Mendes şunları söyledi: “Neredeyse sözlü olmayan bir anlaşma gibi. Tamam, o çalışacak, ben de çalışacağım; ama ben sadece burada çalışacağım." 

Mendes, çocuklarını büyütmeye odaklanmak için seçmelere katılmayı bırakmanın nasıl bir his olduğu sorulduğunda ise bunu hiç düşünmeden yaptığını söyledi: "Bu zamanı çocuklarımla geçirebildiğim için çok şanslıyım."

Eva Mendes ve Ryan Gosling ilk kez 2011 yılında Babadan Oğula (The Place Beyond the Pines) filminin setinde tanıştılar. Kanadalı aktörle çalışmanın nasıl bir his olduğunu ve Gosling'in oyunculuğa bakışını ise Mendes şöyle anlattı:

“Hiç böyle bir şey yaşamadım. Çalışma şekli, işine olan bağlılığı, her şeyi olabildiğince en iyi şekilde yapmak istemesi... Tüm bunlar rol arkadaşlarının olabildiğince iyi olması anlamına da geliyor. Fakat ne yazık ki ya da neyse ki yalnızca bir Ryan var. O yüzden bundan sonra oyunculuğu neredeyse bıraktım.”

Mendes, evliliği ve çocukları için kariyerini askıya alırken eşinin de tam destekçisi. Hatta bazı eleştirmenlerin Gosling'in Barbie'deki rolünü eleştirmesine de sert şekilde yanıt vermişti: "Erkeğimle gurur duyuyorum. Bu rolü üstlendiğinde çok fazla nefret vardı. Pek çok insan bunu yaptığı için onu utandırmaya çalışıyor. Tüm #Notmyken alaylarına ve onun hakkında yazılan makalelere rağmen, tamamen orijinal, komik, yürek burkan ve artık ikonik olan bu karakteri yarattı ve onu Oscar'a kadar götürdü.”

Mendes, paylaşımını Ken'in Barbie'si olmaktan ne kadar gurur duyduğunu söyleyerek bitirdi.