Diyarbakır'da gerçekleşen olay, 5 Aralık'ta sabah saatlerinde Sur ilçesi Kervanpınar Mahallesinde meydana geldi. Elektrik sobası ile ısınan Çiftçi ailesi, köyde elektriklerin kesik olması nedeniyle soğuk havanın da etkisiyle mangal yaktı.

2 mangal yakan Seyfettin Çiftçi, birini babası İzzettin Çiftçi ile annesi Remziye Çiftçinin odasına, diğerini de kendi odalarına koydu. Sabah kalktığında kız çocukları E. Ç. (4) ve E.Ç.yi (3) baygın halde gören Seyfettin Çiftçi, gittiği anne ve babasının olduğu odada aynı manzarayla karşılaştı.

Çiftçi, hemen sağlık ekiplerine haber verdi. Sağlık ekibinin ilk müdahalesinin ardından İzzettin ve Remziye Çiftçi ile torunları ambulanslarla Dicle Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Müdahalelere rağmen kurtarılamayan İzzettin Çiftçi, otopsi işlemlerinin ardından mahallede defnedilirken, Remziye Çiftçi ile 2 torunu da yoğun bakıma alındı. 

42 GÜN SONRA ÖLDÜ

Torunlar tedavilerinin ardından taburcu edilirken Çiftçi, dün gece saatlerinde tedavi gördüğü hastanede fenalaştı. Sağlık görevlilerin müdahale ettiği Çiftçi kurtarılamadı. 42 günlük yaşam mücadelesini kaybeden Çiftçi, Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak gözyaşları içerisinde Kervanpınar Mahallesine defnedildi.