HİÇBİR gezegen gerilemesi olmayan dönemi tamamladık. 2 Nisan’da 27 derece Koç burcunda başlayacak Merkür gerilemesiyle birlikte bir şeyleri tekrarlamakla, tekrar gözden geçirmekle ilgili dönem tekrar devreye giriyor. Pazartesi gününden itibaren Merkür’ün durağanlaşmaya başlamasıyla bir şeylerin ilerlemesinde ve bir sonuca bağlanmasında sorunlar devreye girer.

HESAPLAMA HATALARINA DİKKAT!

Astrolojide Merkür hesaplamakla, matematikle, sayısal olan her şeyle ilişkilendirilir. Bu yüzden Merkür gerilemesi dönemlerinde hesaplama hataları çok görülür. Alınan neticeler sonradan değişebilir. Bazen evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Beklenenden farklı gelişebilir. İşte tam da böylesi bir süre-ce giriyoruz! Atalarımızın dediği gibi: “Yanlış hesap Bağdat’tan döner!”

ACELE KARAR VERMEYİN!

Merkür’ün seyrettiği Koç burcu aceleci ve hızlı kararlarla alakalıdır. Merkür Koç bur-cunda gerilerken, acele karar vermekten, peşin hükümlerden kaçınmalıdır. Çok iddialı da konuşmamalıdır. Çünkü olayların nasıl gelişeceğinin tahmin edilmesi zordur. Söylenilen aceleci sözlerden geri adım atmayı ya da farklı bir yöne gitmeyi gerektirecek geliş-meler olasıdır. Durumlar değişince, fikirler de değişebilir!

VERDİĞİNİZ SÖZLERE DİKKAT EDİN!

Neye söz verdiğimize çok dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimindeyiz. Sonradan bu sözleri tutmakta sorun yaşayabiliriz. Merkür, derece olarak hayli ilerlediği Koç burcunu tamamlayamadan geri gitmeye başlayacak. Bu da başardığımız veya tamamladığımızı sandığımız bir şeylerin üzerinden tekrar geçmemiz gerekebileceğini göstermekte. Neleri imzaladığımıza da dik-kat etmeliyiz. Ayrıntılarına dikkat etmediğimiz bazı şeyler sonradan sıkıntı yaşamamıza sebep olabilir.

ROMANTİK İLİŞKİLER

Venüs ve Neptün’ün kavuşumunu deneyimleyeceğimiz, romantik açıda da verimli bir zaman dilimindeyiz. İlişkilerde yeni adımlar, karşılıklı fedakarlıkla varılacak güzel noktalar, affediciliğin gerektiği tüm durumlar açısından 5 Nisan öncesini kullanmamız isabetli olur.

YÖNETİCİLERİ BEKLEYEN GELİŞMELER

Güneş ve Kuzey Ay Düğümünün kavuşumda ilerleyeceği bir haftaya giriyoruz. Tam kavuşum 5 Nisan Cuma günü kesinleşiyor. Önümüzdeki hafta bazı otorite figürlerinin bundan sonraki politik kaderini belirleyecek gelişmeler olasıdır. Bazıları için kazanım, bazıları için kayıp getirecek olan kadersel bir süreçteyiz…

DİKKAT, MARS-SATÜRN KAVUŞUMU TETİKLENİYOR!

6 Nisan sabahı Balık burcundaki Ay’ın tetiklemesiyle birlikte, 10 Nisan’da kesinleşecek olan Mars-Satürn kavuşumu aktifleşmiş oluyor. Dolayısıyla stresli enerjiler devreye giriyor. Denizler, gemiler, sular, yağışlar gibi su elementi doğasındaki konularda temkinli olmamız gereken bir zaman dilimindeyiz. Farkında olalım!

Haftanın günlere göre değerlendirmesi

Pazartesi gününü önemli işlerimizi organize etmek, sisteme oturtmak açısından değerlendirebiliriz. Öğleden sonrası cesaret ve girişimcilik isteyen işler açısından gayet uygun. Gece saatlerin-de ise uzlaşmazlıklara, ego çekişmelerine açık olabiliriz, dikkat!

Salı sabah saatlerin-de olgun ve tecrübeli kişilerle bir araya gel-menin avantajlarını yakalayabiliriz. Öğle saatleri ve sonrasını ya-tırım işleri, alışverişler, topraklarla ya da tarım ziraatla ilgili işler, hukuki işler, eğitimle ilgili işler, seyahatlerle ve turizmle ilgili işler açısından kullanabiliriz. Akşam saatlerinde sağlık konularına dikkat!

Çarşamba gününün ilk yarısında girişeceğimiz işler boşluk-ta ve kararsız kalabilir. Beklediğimiz haberleri alamayabiliriz. Önemli iş ve girişimlerimiz için günün ikinci yarısını kullanabiliriz. Sevgi alışverişleri, karşılıklı fedakarlıklar, affedicilik, ruhsal ve sanatsal konular açısından da çok verimli bir zaman diliminde olacağız.

Perşembe günü-nün ilk yarısı boyunca önemli iş ve girişimler, talep ve başvurular, ilişkiler yönünde atılacak adımlar açısından çok verimli bir zaman diliminde olacağız. Akşam saatlerinde ise abartılara, aşırı vurgulara açık olabiliriz. Gece saatlerinde beklenmedik durum ve gelişmelere açık olaca-ğımızı düşündürüyor. Farkında ve temkinli olalım!

Cuma sabahının erken saatlerini iletişi-me geçmek açısından kullanabiliriz. Ama 08:39 ile 14:12 saatleri arasında girişeceğimiz işler boşlukta kalabilir. Öğle sonrasında manevi açıdan verimli, akış-ta ve huzurlu kalmanın avantaj sağlayacağı bir sürece giriyoruz. Kadir gecemiz mübarek ol-sun!

Cumartesi sabah saatlerinden başlayan stresli atmosfer gün genline yayılıyor. Denizler, gemiler, sular, yağışlar gibi su elemen-ti doğasındaki konular-da temkinli olmamız gereken bir zaman dilimindeyiz. Akşam saatlerinde kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz, enerjisi yüksek bir atmosferde olacağız. Sosyal ortamlarda daha aktif olabiliriz.

Pazar gününün öğle öncesindeki saatleri manevi ve mistik konular açısından çok verimli, bu konular ya da başkalarına vakit ayırmak, psikolojik açıdan destek vermek, maddi ve manevi açı-dan yardımlaşmak için de kullanabiliriz. Akşam saatleri ilişkileri güçlendirmek açısın-dan verimli, değerlendirebiliriz.