Bir haftalığına Sivas’a giden iş makinesi operatörü Uğur Saygı’nın Aşağı Zaferiye Mahallesi’ndeki tek katlı evine gece saatlerinde eşi ve kayınvalidesi uyuduğu sırada hırsız girdi.

Kapıyı açarak eve giren şüpheli veya şüpheliler komodin, elektrikli süpürge ve televizyonu çaldı. Sabah saatlerinde olayı fark eden aile fertleri, polise ihbarda bulunuldu.

Evde inceleme yapan polis, şüpheli ve şüphelilerin kimliklerinin belirlenerek, yakalanmaları için çalışma başlattı. 

"HIRSIZ KARDEŞ SANA SESLENİYORUM..."

Ev sahibi Uğur Saygı çektiği videoyu sosyal medya hesabından paylaşarak, hırsıza seslendi. Saygı, yayınladığı videoda şunları söyledi: 

"Gece, bilinmeyen bir saatte evime hırsız girmiş. Hırsız, vişneçürüğü rengindeki komodinimi almış. Yine lila rengi bir komodinimi ve puf takımını almış. Pembe renkli elektrik süpürgemi almış. Plazma televizyonumu çalmış.

Bu hırsıza sesleniyorum, onu ödüllendireceğim. Kaynanam evde, karım da evde. Bunlar mağarada mı yaşar bilmiyorum ama kardeşim aldın alacağın kadar, eşyaları alma madem para çal daha iyi. Niye eşyaları elliyorsun sen?

Hırsız kardeş sana sesleniyorum, neyse geleceğim, senin paranı vereceğim. Sakın eşyaları sağa sola satma. Beni ara. Neyse parasını vereceğim. Hırsızlık yapmışsın, bravo. Güzel bir hırsızlık o.

Ama sağda solda hırsızlık yapmayın. Adam gibi bileğinizle çalışın, adam gibi adam olun. Hırsızlıkla adam olunmaz. Ama senin paranı vereceğim ben. Hiçbir şeyi satma. Nasıl bir hırsızsan Allah razı olsun, güzel bir hırsızmışsın." 

Video, çok sayıda beğeni ve yorum aldı.