TikTok'ta yayınlanan bir paylaşıma göre, Venedik’in meşhur gondollarına binen bir grup turist San Marco Meydanı yakınlarındaki bir köprünün altından geçerken takla atarak suya düştüler.

Guardian'ın haberine göre, gondolcu köprünün altından geçmek için zorlu bir manevra yapmaya çalışırken Çin'den gelen turistler fotoğraf çekip teknenin etrafında hareket etmeye devam ediyordu.

Gondolcu, teknenin ağırlık merkezini bozmamak için beş yolcuya köprünün altına gelene kadar hareketsiz oturmalarını söyledi. Ancak uyarıya rağmen yolcuların ayakta durmaya devam etmesi ve daha fazla fotoğraf çekmesi teknenin devrilmesine neden oldu.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda, turistlerin tekneye tutunarak bağırdıkları ve çaresizce yakındaki bir tekneye kendilerini çekmeye çalıştıkları görülüyor.

Gondolcu ayrıca kanalın soğuk sularına atlayarak yolcuların kurtarma gondoluna binmesine de yardımcı oldu.

Turistler daha sonra La Fenice Tiyatrosu’nda misafir edildi. Olayla ilgili herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

Aşırı kilolu yolcuları suçlayan Venedik Gondolcular Birliği, 2020 yılında teknelerin kapasitesini azalttı ve maksimum kapasiteyi küçük teknelerde altı kişiden beş kişiye, daha büyük teknelerde ise 14 kişiden 12 kişiye çıkardı.