Süper Lig'in 33. hafta mücadelesinde Konyaspor, sahasında Alanyaspor'a 2-0 mağlup oldu. Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda gerçekleşen karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Konyaspor'un teknik direktörü Fahrudin Ömerovic, yaşanan mağlubiyetle ilgili düşüncelerini paylaştı.

Ömerovic, Alanyaspor karşısında beklenmedik bir yenilgi aldıklarını belirterek, "Gerçekten üzgünüz, bu sonucu beklemiyorduk. Maçtan önce zaten takım bir şok yaşadı. Jakub Slowik'in bir hastalığı oldu. Zaten 5. dakikada Oğulcan'ın sakatlanması, burnunun kırılması, bir anda büyük bir şok etkisi yarattı." şeklinde konuştu.

Konyaspor'un teknik direktörü, ilk yarıda istedikleri performansı sergileyemediklerini ve Alanyaspor'un etkili oyun kurulumu ile zorlandıklarını ifade etti:

İkinci yarı farklı bir hamle yapabilirdik. Ama 0-0 devam ederken 46. dakikada üçüncü bir şok yaşadık. İkinci yarı biraz daha baskılı ve kaleye doğru pas oyunuyla hamle yaptık. Nispeten bunu da başardık. Maçta 1-0 gerideyken birkaç tane gol olabilecek pozisyon bulduk ama maalesef onu da atamadık. Uzatmalarda da ikinci golü yedik. Alanyaspor bugün bizden daha iyi oynadı. Hak ettiği galibiyeti aldı diye düşünüyorum.

"MAÇ OYNANIRKEN TEPKİNİN FAYDASI YOK"

Konyaspor Başkanı Ömer Korkmaz, son maçta beklenmedik bir yenilgi aldıklarını ve bu durumdan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Mağlubiyet sonrası açıklamalarda bulunan Korkmaz, taraftarlara seslenerek, yönetim olarak başarının taraftarla birlikte kazanılacağını vurguladı.

Başkan Korkmaz, "Yönetim olarak elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. Başarıyı taraftarımızla elde edeceğiz. Onlar bizim kardeşlerimiz. Biz zor bir süreçte görev almışken, onların da bize destek olması lazım. Oyuncu iyi veya kötü oynar. Maç oynanırken tepki vermenin bize bir faydası olmuyor." dedi.

Ayrıca Korkmaz, taraftarların rakip takımın ikinci golünü alkışlamalarını uygun bulmadığını belirterek, takıma gerçek ihtiyacının destek olduğunu ifade etti.