'Bergen' adlı filmi "Araştırdım film şiddet içeriyor, bu nedenle ilçede hiç yayınlanmayacak" diyerek yasaklatan ve  filmin başrol oyuncusu Farah Zeynep Abdullah'a 100 bin liralık tazminat davası açan AKP'li Adana Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, partisinden istifa edip İYİ Parti'ye geçti.

Meral Akşener Özgan'ın 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti Kozan Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.

"ZEKA KÜPÜ BAŞKAN"

Bu açıklamanın ardından oyuncu Farah Zeynep Abdullah, X hesabından bir paylaşım yaptı.

Abdullah, "Yolun açık olsun, Bergen filmi için 'Araştırdım bu film şiddet içeriyor' deyip Kozan'da gösterilmesine mani olan, bana dava açıp, filminin reklamı için 'Ünümden faydalanmak istiyor' diyen zeka küpü başkan" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Adana Kozan'da yaşayan Halis Serbest tarafından katledilen sanatçı Bergen'in hayatını anlatan filmin ilçede vizyona girdiği ancak sonradan kaldırıldığı iddiası o dönem tepkilere neden olmuştu.

Belediye Başkanı Kazım Özgan, açıklama yaparak filmin şiddet içerdiği için ilçede yayınlanmayacağını söylemişti.

Film, ilçenin tek sineması olan belediyeye ait sinemada gösterilmemişti.

Filmde 'Bergen' karakterini canlandıran oyuncu Farah Zeynep Abdullah da Kazım Özgan'ın, "Araştırdım film şiddet içeriyor, bu nedenle ilçede hiç yayınlanmayacak" sözlerini alıntılayarak sosyal medya hesabından IQ testi paylaşmıştı.

Abdullah'ın IQ testli paylaşımına, "Farah Zeynep Abdullah IQ testi yollamış. Bu ne demek oluyor? Bir sanatçıya yakışır mı?" diyen Özgan, oyuncu hakkında 'hakaret' suçundan 100 bin liralık tazminat davası açmıştı.